Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

27.11.2017
Profesor Hans-Rudolf Tinneberg z Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen odebrał 27 listopada br. w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niemiecki uczony jest cenionym w międzynarodowym środowisku badaczem związanym przede wszystkim z położnictwem i ginekologią. Od kilkunastu lat współpracuje z Katedrą Ginekologii i Położnictwa UJ CM.
więcej o Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ
Prawo, to nie tylko ustawy

Prawo, to nie tylko ustawy

17.11.2017
W auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadzili się dzisiaj współpracownicy, uczniowie, przyjaciele i rodzina profesora Wacława Uruszczaka, świętując jubileusz 50-lecia pracy naukowej wybitnego specjalisty z zakresu historii prawa polskiego, historii ustroju Polski i europejskiej kultury prawnej.
więcej o Prawo, to nie tylko ustawy
Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

09.11.2017
Po raz dwunasty w Krakowie odbywa się wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie postaci papieża Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa wśród społeczności akademickiej Krakowa. Głównym punktem zaplanowanego na trzy dni programu jest sesja naukowa pt. "Prawa człowieka i prawa narodów". Jej tytuł jest tożsamy z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II.
więcej o Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II
Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

06.11.2017
Każdego roku 6 listopada społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego z zadumą wspomina rocznicę Sonderaktion Krakau - podstępnej akcji gestapo z 1939 roku, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau
Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

26.10.2017
24 października w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Antonim Cetnarowiczem, byłym kierownikiem Zakładu Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii UJ, w trakcie którego wręczono Profesorowi księgę "Europa Środkowa, Bałkany i Polacy".
więcej o Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi