Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

28.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tego wybitnego naukowca odsłonięto 28 marca przy ul. Czystej 18 w Krakowie. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której 100 lat temu z inicjatywy prof. Juliana Nowaka otwarto Instytut Weterynarii i Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakład Produkcji Surowic i Szczepionek Weterynaryjnych. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.
więcej o Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi
Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj

Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj

24.02.2017
24 lutego w auli Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnej uczonej, badaczki, specjalistki z zakresu genetyki i endokrynologii - prof. Anny Marchlewskiej-Koj.
więcej o Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj
Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

24.01.2017
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją sesję naukową upamiętniająca oswobodzenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau zorganizował Uniwersytet Jagielloński, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

04.01.2017
4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja
Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego

Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego

21.12.2016
Na dorocznym przedświątecznym spotkaniu krakowskiego środowiska akademickiego w auli Collegium Novum UJ zgromadzili się m. in. rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta, korpus dyplomatyczny oraz członkowie Senatu UJ i pracownicy naszej uczelni.
więcej o Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego