Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii

Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii

05.06.2023
5 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia doktoratu prof. Stanisława Majewskiego. To właśnie dzięki jego nadzwyczajnej aktywności i trwających wiele lat konsekwentnych starań, UJ w jubileuszowym roku 600-lecia odnowienia wzbogacił się o nowoczesny obiekt, w którym utworzono Instytut Stomatologii oraz Uniwersytecką Klinikę Stomatologiczną.
więcej o Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii
Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.06.2023
2 czerwca, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w auli Collegium Novum, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył profesor Tadeusz Popiela - jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy, którego dorobek naukowy jest unikalny i przyczynił się do nowatorskich metod leczenia chirurgicznego wielu schorzeń układu pokarmowego. Ten znamienity uczony jest dopiero 21. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
Noblistka z dziedziny chemii otrzymała tytuł doktora honoris causa UJ

Noblistka z dziedziny chemii otrzymała tytuł doktora honoris causa UJ

26.05.2023
Profesor Ada Yonath, której za pionierskie prace nad strukturą i funkcją rybosomów przyznano w 2009 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, otrzymała w piątek 26 maja tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak wskazał w laudacji prof. Kazimierz Strzałka, jej karierę naukową można porównać do amerykańskiego snu o sukcesie, w którym i pucybut może zostać milionerem.
więcej o Noblistka z dziedziny chemii otrzymała tytuł doktora honoris causa UJ
Wybitny chemik z medalem Merentibus UJ
relacja uroczystość

Wybitny chemik z medalem Merentibus UJ

22.05.2023
22 maja odbyła się uroczystość przyznania medalu Merentibus prof. Olivierowi Martin, wybitnemu szwajcarskiemu chemikowi związanemu z Uniwersytetem w Orleanie. Odznaczenie przyznawane jest przez Senat UJ osobom, organizacjom lub instytucjom zarówno z kraju, jak i z zagranicy w uznaniu ich szczególnych zasług dla najstarszej polskiej uczelni. Uroczystości przewodniczył prorektor UJ ds. badań naukowych prof. Piotr Kuśtrowski.
więcej o Wybitny chemik z medalem Merentibus UJ
Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat

Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat

22.05.2023
19 maja 2023 r. w Librarii Muzeum UJ Collegium Maius odbyła się konferencja jubileuszowa z okazji 120. rocznicy utworzenia Instytutu Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim UJ CM. W święcie - wspólnym dla Instytutu i Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Krakowie - udział wzięli związani z nimi goście: profesorowie seniorzy, wieloletni pracownicy, studenci, miłośnicy historii medycyny oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych szpitali i instytucji.
więcej o Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat