Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego

UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego

28.11.2022
Profesor Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM, otrzymał 28 listopada w auli Collegium Novum złoty medal "Plus ratio quam vis". To najwyższe uniwersyteckie odznaczenie przyznano w uznaniu zasług w kardiochirurgii dziecięcej.
więcej o UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego
Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka

Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka

21.11.2022
21 listopada w auli Collegium Maius UJ uroczyście wręczono przyznawaną co dwa lata Nagrodę im. Franka Wilczka. Honorowani są nią młodzi polscy naukowcy, którzy dokonali znaczącego odkrycia w fizyce, astronomii lub w dziedzinach im zbliżonych. Nazwisko laureata drugiej edycji nagrody ogłoszono w lipcu br. Został nim dr Michał Parniak z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Dr Michał Parniak odebrał Nagrodę im. Franka Wilczka
"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha

"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha

16.11.2022
15 listopada Aula Collegium Maius UJ wypełniła się przyjaciółmi i współpracownikami prof. Jana Święcha, w latach 2012–2020 pełniącego urząd dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okazją do spotkania było wręczenie księgi pamiątkowej "Więcej niż muzeum. Szkice ofiarowane Profesorowi Janowi Święchowi".
więcej o "Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha
Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji

Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji

16.11.2022
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020, otrzymał w środę 16 listopada Order Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie wręczył mu ambasador Japonii w Polsce Akio Miyakima podczas uroczystości, która odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
uroczystość rada uczelni senat

07.11.2022
6 listopada minęły 83 lata od przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. Hołd oddany ofiarom wojny i zmarłym członkom uczelnianej społeczności