Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
uroczystość rada uczelni senat

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2022
Trzykrotnym uderzeniem berła rektor UJ prof. Jacek Popiel otworzył nowy rok akademicki. W dziejach naszej uczelni to już 659. raz, kiedy uniwersyteckie budynki zapełnią się młodymi ludźmi, którzy przyjechali do Krakowa zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe, rozpoczynać przygodę z nauką, a także zawiązywać nowe przyjaźnie. Już za dwa dni tysiące studentów i studentek podejmie naukę na 16 wydziałach UJ.
więcej o 659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

28.09.2022
23 września w budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ przy ulicy Gronostajowej 7 rektor UJ prof. Jacek Popiel odsłonił pamiątkową tablicę poświęconą współtwórcom Instytutu Biologii Molekularnej UJ, profesorom Marii Sarneckiej-Keller, Janowi Zurzyckiemu, Stanisławowi Łukiewiczowi oraz Ignacemu Raiferowi.
więcej o Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej

Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej

26.07.2022
Tradycja śniadań profesorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim trwa od 2000 roku. Nawiązuje ona do wspólnych spotkań i posiłków krakowskich uczonych w Stubie Communis Collegium Maius. W tym roku śniadanie odbyło się po raz drugi z rzędu w Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym UJ w Modlnicy pod Krakowem. Spotkanie, w którym uczestniczyły władze rektorskie, członkowie rady uczelni i zaproszeni pracownicy naukowi, miało szczególny charakter, gdyż połączone było z pożegnaniem profesorów przechodzących na emeryturę.
więcej o Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej
Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
uroczystość senat

Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego

29.06.2022
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki - wybitny uczony i ceniony lekarz, znakomity geriatra i hipertensjolog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe oraz badania dotyczące opieki nad osobami starszymi - został odznaczony srebrnym medalem "Plus ratio quam vis". Uroczystość wręczenia tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego odbyła się 29 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Zasłużeni  dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger

24.06.2022
Senat UJ przyznaje odznakę "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego" osobom wyróżniającym się znamienitą postawą, doceniając je za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 czerwca do grona wyróżnionych w ten sposób dołączyli prof. Rett Ludwikowski oraz prof. Walter Rechberger.
więcej o Zasłużeni dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger