Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenie kulturalne

Koncert Chórów Akademickich UJ

Koncert Chórów Akademickich UJ

28.11.2017
24 listopada w auli bł. Jakuba przy klasztorze Franciszkanów w Krakowie odbył się wspólny koncert Chóru Mieszanego Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii (the AUBG Choir) oraz Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Koncert Chórów Akademickich UJ
"Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte"  - otwarcie wystawy w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

23.11.2017
Wystawa została otwarta 22 listopada w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ (CEP) na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ. W otwarciu ekspozycji udział wzięli m. in. prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn, prezes zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" Zbigniew Zarębski oraz dyrektor CEP UJ dr hab. Tomasz Wilhelm Pyrcz.
więcej o "Wielicka kopalnia. Piękno w soli zaklęte" - otwarcie wystawy w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ

Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ

26.10.2017
25 października w auli Collegium Novum UJ odbył się wspólny koncert z udziałem Chóru Kameralnego Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze pod dyrekcją Juliana Chritopha Tölle, zespołu wokalnego Hertztöne z Erlangen prowadzonego przez Jasmin Steiner oraz Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara.
więcej o Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ
Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

03.09.2017
Konferencja historyczno-naukowa, XXX Sympozjum Fizyki Statystycznej, wykłady i pokazy doświadczeń, wystawa w Collegium Maius UJ, medale dla wybitnych fizyków - w ten sposób Uniwersytet Jagielloński wpisuje się w ogłoszony przez Polskie Towarzystwo Fizyczne i potwierdzony 27 czerwca specjalną uchwałą przez Senat RP Rok Mariana Smoluchowskiego - światowego formatu uczonego, wybitnego fizyka, alpinisty, niedoszłego rektora naszej uczelni, który zmarł przedwcześnie 5 września 1917 roku nie zdążywszy objąć urzędu.
więcej o Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

21.06.2017
20 czerwca na dziedzińcu Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy "Krakowskie wariacje", która prezentuje dwie najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina.
więcej o W Collegium Maius UJ otwarto wystawę zdjęć Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina