Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenie kulturalne

26.11.2015
Film opowiada o życiu i pracy naukowej wybitnego fizyka jądrowego, profesora Adama Strzałkowskiego. Pierwsza projekcja odbyła się 26 listopada w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Premierowy pokaz filmu "Wygrany los na loterii, rzecz o profesorze Adamie Strzałkowskim"
Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"

18.11.2015
W środę 18 listopada o godz. 16 odbył się wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów". Wystawa prezentuje spuściznę rękopiśmienną Zofii Stryjeńskiej ofiarowaną w 2014 roku Bibliotece Jagiellońskiej przez spadkobierców tej znakomitej malarki, ilustratorki, graficzki i scenografki.
więcej o Wernisaż wystawy "Stryjeńska. Portret ze słów"
Festiwal podróżniczy Travenalia 2015
studenci wydarzenie kulturalne wydarzenie studenckie

Festiwal podróżniczy Travenalia 2015

26.10.2015
W dniach 24 i 25 października 2015 roku w Auditorium Maximum UJ miało miejsce wspaniałe wydarzenie podróżnicze Travenalia.
więcej o Festiwal podróżniczy Travenalia 2015
Białoruska noblistka gromadzi tłumy w Auditorium Maximum

Białoruska noblistka gromadzi tłumy w Auditorium Maximum

20.10.2015
19 października 2015 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie z laureatką tegorocznej nagrody Nobla, białoruską pisarką i reporterką Swietłaną Aleksijewicz, zatytułowane „Rosja nie ma w sobie nic z kobiety".
więcej o Białoruska noblistka gromadzi tłumy w Auditorium Maximum
Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

17.09.2015
Do 17 października br. w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) można zwiedzać wystawę "Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki". Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów biorących udział w wystawie są litera lub znak.
więcej o Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej