Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2
osiągnięcie

Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2

05.04.2022
Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach konkursu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (prawie 243 tys. zł), zrealizowany zostanie projekt naukowca z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest przygotowanie pierwszego polskiego przekładu wszystkich dzieł działającego na dworze cesarzy Teodozjusza i Honoriusza późnoantycznego poety Klaudiusza Klaudiana.
więcej o Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2
Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN

Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN

25.02.2022
Aż 15 projektów naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyło finansowanie w wysokości ponad 43,5 mln złotych w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki (NCN). Maestro przeznaczony jest dla doświadczonych uczonych. Z kolei konkurs Sonata Bis skierowany jest do naukowców, którzy chcieliby powołać nowy zespół badawczy.
więcej o Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN
Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu <span lang="en">RRR Call</span> 2021

Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu RRR Call 2021

22.02.2022
Dwa projekty z udziałem zespołów badawczych z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie poświęconym wpływowi pandemii COVID-19 na życie społeczne organizowanym przez Trans-Atlantic Platform for Social Sciences and Humanities (T-AP), która działa jako sieć współpracy dla instytucji finansujących badania w zakresie nauk humanistycznych i społecznych z krajów obu Ameryk i Europy ze środków krajowych agencji członkowskich.
więcej o Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu RRR Call 2021
Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii

Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii

09.02.2022
Postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy pracownicy Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) otrzymali wysokie odznaczenia państwowe. Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski a dr Łukasz Miszk - Złoty Krzyż Zasługi. Badaczy uhonorowano za sukcesy w rozwijaniu polsko-cypryjskiej współpracy naukowej w dziedzinie archeologii i za pozytywne kreowanie wizerunku Polski w świecie.
więcej o Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii
Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki

Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki

27.01.2022
Przekład na język francuski i wydanie monografii poświęconej obecności polskiej muzyki w międzywojennym Paryżu, translacja i publikacja anglojęzyczna tomu o osobowości artystycznej Tadeusza Kantora oraz ogłoszenie drukiem w zagranicznych wydawnictwach książek "Romantyzm, czyli inter esse" i "Somatopoetyka - afekty - wyobrażenia. Literatura XX i XXI wieku" - to tematyka grantów, jakie zdobyły badaczki z UJ w konkursie NPRH.
więcej o Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki