Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

Dr Agata Dziuban laureatką konkursu sieci NORFACE

18.05.2020
Zespół badawczy dr Agaty Dziuban z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród nagrodzonych w konkursie organizowanym przez sieć NORFACE (New Opportunities for Research Funding Agency Co-operation in Europe). Projekt Nawigowanie obywatelstwa w europejskich krajobrazach kryminalizacji będzie realizowany z udziałem partnerów z Finlandii, Francji i Niemiec.
więcej o Dr Agata Dziuban laureatką konkursu sieci NORFACE

Uniwersytet Jagielloński otrzyma środki na badania nad COVID-19

15.05.2020
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki ogłoszonego pod koniec marca konkursu "Szybka ścieżka dostępu do funduszy na badania nad COVID-19". Miał on na celu wyłonienie projektów, które przyczynią się do zrozumienia mechanizmu działania koronawirusa SARS-CoV-2, a także udoskonalenia testów diagnostycznych, poszukiwania nowych leków i łagodzenia społecznych skutków pandemii.
więcej o Uniwersytet Jagielloński otrzyma środki na badania nad COVID-19
osiągnięcie mobilna

Stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z UJ

13.05.2020
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła stypendystów 28. programu START - listę 100 najzdolniejszych naukowców przed trzydziestką. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się aż 22 osób, które prowadzą badania w Uniwersytecie Jagiellońskim, co stanowi najlepszy wynik wśród wszystkich instytucji. Laureaci otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł, a czworo najlepszych po 36 tys. zł.
więcej o Stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z UJ

Badacze z UJ wśród laureatów międzynarodowego konkursu GRIEG

28.04.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło współfinansowany z funduszy norweskich konkurs GRIEG. Dwa zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego wspólnie z partnerami z Polski i Norwegii otrzymają prawie 11 mln zł na badania podstawowe.
więcej o Badacze z UJ wśród laureatów międzynarodowego konkursu GRIEG

Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej

27.04.2020
Kierowany przez prof. Marcina Majkę oraz prof. Wojciecha Szczeklika projekt badaczy z UJ Collegium Medicum, uzyskał pozytywną rekomendację Agencji Badań Medycznych, w ramach szybkiej ścieżki wsparcia dla opracowania szczepionki, terapii i rozwoju technik testów diagnostycznych w walce z koronawirusem. Przeprowadzone zostaną niekomercyjne badania kliniczne I i II fazy u pacjentów z zespołem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) w powikłaniu choroby COVID-19.
więcej o Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej