Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

osiągnięcie

Międzynarodowe badania nad zbilansowaniem diet dzikich pszczół

28.10.2019
Dziesięć międzynarodowych projektów zostało wyłonionych w konkursie BiodivERsA Call 2018 współorganizowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Wśród nagrodzonych przedsięwzięć znalazło się sześć z udziałem badaczy z Polski, w tym jeden z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Międzynarodowe badania nad zbilansowaniem diet dzikich pszczół

Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3

23.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało drugie listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona laureatów dołączyło 9 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają niemal 400 tys. zł na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3

Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3

17.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 5 projektów otrzymają nieco ponad 4 mln zł.
więcej o Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3
osiągnięcie

Uniwersyteccy naukowcy odbędą staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA

04.10.2019
Dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia i Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej już od października 17 lekarzy i naukowców z obszaru kardiologii, onkologii i chorób zakaźnych rozpocznie staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA. W gronie stypendystów pierwszej edycji programu im. prof. Franciszka Walczaka znaleźli się dr hab. Michał Pędziwiatr i dr Mateusz Hołda.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy odbędą staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA

27.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w Programie "Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe". 1 912 360 zł przeznaczone zostało na realizację projektu "DIGITALIZED! Społeczeństwo w dobie rewolucji cyfrowej", który poprowadzi Wydział Prawa i Administracji UJ.
więcej o Prawie 2 mln zł dla UJ na projekt w programie "Akademickie Partnerstwo Międzynarodowe"