Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki

40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki

19.02.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przyznało granty na badania podstawowe doświadczonym naukowcom oraz uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego. Na listach rankingowych konkursów Maestro 11 i Sonata Bis 9 znalazło się 16 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na realizację swoich projektów otrzymają 40 512 678 złotych.
więcej o 40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki
Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"
osiągnięcie

Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"

29.01.2020
Opracowanie standardów diagnostycznych i terapeutycznych oraz badania nad nowymi preparatami redukującymi poziom neutropenii to główne cele nowego programu COST "EuNET INNOCHRON" – European Network for Innovative Diagnosis and Treatment of Chronic Neutropenias. Ze strony UJ program koordynują prof. Joanna Cichy z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz dr hab. Jarosław Baran, prof. UJ z Zakładu Immunologii Klinicznej UJ CM.
więcej o Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"
Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

17.01.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć Solar-Driven Chemistry. Wspólnie z badaczami z Finlandii i Niemiec zrealizuje projekt "Inżynieria granic międzyfazowych materiałów półprzewodników dla wysoko selektywnych transformacji chemicznych indukowanych światłem".
więcej o Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry
Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie

Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie

19.12.2019
Narodowe Centrum Nauki poinformowało, że 2 zespoły badawcze z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć JPND (EU Joint Programme - Neurodegenerative Disease Research).
więcej o Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie
Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii

Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii

17.12.2019
Tomasz Pulanecki, student Wydziału Lekarskiego UJ CM, zwyciężył w konkursie Digital Health "Application of 3D printing, augmented reality/virtual reality in cardiology, interventional cardiology and cardiovascular imaging" zorganizowanym w ramach konferencji New Frontiers in Interventional Cardiology. Uczestniczyli w nim młodzi lekarze i inżynierowie biomedyczni zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami w medycynie.
więcej o Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii