Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

15.01.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS weźmie udział w budowie Polskiego Lasera na Swobodnych Elektronach. NCPS jest jednym z partnerów projektu PolFEL, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Projekt oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2018 r. natomiast prace projektowe ruszyły z początkiem 2019 roku.
więcej o Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach
Wyjazdowe stypendium naukowe FNP dla prof. Macieja Ogorzałka

Wyjazdowe stypendium naukowe FNP dla prof. Macieja Ogorzałka

10.01.2019
Prof. Maciej Ogorzałek z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (WFAIS UJ) został jednym z dwóch laureatów programu Wyjazdowych Stypendiów Naukowych Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (WSN FNP). Dzięki temu wyjedzie na półroczne pobyt do Politechniki Federalnej w Lozannie, gdzie realizować będzie projekt "Chipy Gaudiego - innowacyjne koncepcje projektowania scalonych systemów nanoelektronicznych 3D".
więcej o Wyjazdowe stypendium naukowe FNP dla prof. Macieja Ogorzałka
Czworo badaczy z UJ laureatami programu "Dialog" resortu nauki

Czworo badaczy z UJ laureatami programu "Dialog" resortu nauki

02.01.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało listę beneficjentów programu "Dialog". Znaleźli się na niej prof. Leszek Sosnowski, dr hab. Monika Ślufińska, dr Dariusz Stolicki i dr hab. Sebastian Polak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Resort nauki przyzna ponad 3,3 mln złotych na realizację ich projektów.
więcej o Czworo badaczy z UJ laureatami programu "Dialog" resortu nauki
"Małe granty" NCN dla 3 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

"Małe granty" NCN dla 3 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

27.12.2018
Dr Andrzej Fedorowicz, dr Tomasz Gromowski i dr hab. Paweł Kleczyński dołączyli do grona 30 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 2. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o "Małe granty" NCN dla 3 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn

Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn

21.12.2018
Metoda opatentowana przez naukowców z UJ daje nadzieję na skuteczniejsze leczenie osób wymagających przeszczepu komórek krwiotwórczych. Badacze analizują substancję, która może lepiej mobilizować komórki, niż lek standardowo stosowany u pacjentów.
więcej o Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn