Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia

Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia

25.09.2018
Dr hab. Agnieszka Gniadek, dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ otrzymała blisko 4 mln zł na realizację projektu "Rozwijaj się i pracUJ". Środki pochodzą z konkursu POWER Ministerstwa Zdrowia realizowanego w ramach V osi priorytetowej, Działanie 5.5. Rozwój usług pielęgniarskich.
więcej o Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia
Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

19.09.2018
Ogłoszone zostały nazwiska laureatów XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych badaczy. Aż 29 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i wykazują się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ
Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura

Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura

31.08.2018
Do 50 tysięcy złotych dofinansowania na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych otrzymają kolejni laureaci 2. edycji konkursu Miniatura organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). W drugiej turze konkursu sfinansowanych zostało 96 wniosków. Kolejne listy rankingowe mają być publikowane na bieżąco aż do końca kwietnia przyszłego roku.
więcej o Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura
Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy

Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy

20.08.2018
Agnieszka Kamińska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką 9. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jej zwycięski projekt przewiduje budowę urządzenia do wychwytywania mikropęcherzyków zewnątrzkomórkowych oraz oceny ich składu molekularnego do zastosowania w diagnostyce powikłań cukrzycy.
więcej o Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy
ARWU: Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uczelni świata

ARWU: Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uczelni świata

16.08.2018
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski znalazły się na prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata w rankingu szanghajskim (Academic Ranking of World Universities - ARWU). Na czele niezmiennie amerykańskie szkoły wyższe.
więcej o ARWU: Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uczelni świata