Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Amerykański patent dla wynalazku naukowców z WBBiB UJ

Amerykański patent dla wynalazku naukowców z WBBiB UJ

10.08.2018
Autorami patentu przyznanego w lipcu przez UPSO (United States Patent and Trademark Office) jest czworo naukowców z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ: dr Agata Szade, dr Krzysztof Szade oraz prof. Alicja Józkowicz i prof. Józef Dulak.
więcej o Amerykański patent dla wynalazku naukowców z WBBiB UJ
Dr Aleksander Grabiec z grantem programu FIRST TEAM

Dr Aleksander Grabiec z grantem programu FIRST TEAM

09.08.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła nazwiska laureatów piątego konkursu w programie FIRST TEAM. Na liście osób, które otrzymają granty znalazł się także dr Aleksander Grabiec z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Dr Aleksander Grabiec z grantem programu FIRST TEAM
FNP sfinansuje innowacyjne badania na dwóch wydziałach UJ

FNP sfinansuje innowacyjne badania na dwóch wydziałach UJ

08.08.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 5. konkursy w programach Powroty i Homing. Ponad 1,5 mln złotych otrzymali dwaj młodzi badacze - dr Sylwester Arabas i dr Krzysztof Szade - którzy będą realizować innowacyjne projekty B+R na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Finansowanie w obu przypadkach zostało przyznane na 2 lata.
więcej o FNP sfinansuje innowacyjne badania na dwóch wydziałach UJ
Ponad milion zł wsparcia otrzymają "Najlepsi z najlepszych" z UJ

Ponad milion zł wsparcia otrzymają "Najlepsi z najlepszych" z UJ

06.08.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru ofert w ramach projektu "Najlepsi z najlepszych! 3.0". Spośród 98 zgłoszeń rekomendowanych do finansowania 10 projektów zostało zaproponowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Otrzymają one łączne wsparcie w wysokości 1 065 280 zł.
więcej o Ponad milion zł wsparcia otrzymają "Najlepsi z najlepszych" z UJ
Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą

Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą

02.08.2018
Rozstrzygnięta została 2. edycja konkursu Sonatina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) dla osób rozpoczynających karierę naukową. Sześciu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego przyznano 4 226 673 zł na realizację projektów oraz odbycie międzynarodowych staży.
więcej o Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą