Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ

Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ

26.06.2018
Pięć medali - dwa złote i trzy brązowe, zdobyły podczas odbywających się w Katowicach XII Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intarg 2018 opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wynalazki.
więcej o Medale dla wynalazków opracowanych przez naukowców z UJ
Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne

Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne

26.06.2018
Prof. Alfred Uchman z Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WGiG UJ) zdobył grant w 1. edycji konkursu Daina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Litewską Radą Naukową (LRN). Wspólnie z badaczami Uniwersytetu Wileńskiego przeprowadzi badania ichnologiczne młodych wydm śródlądowych i nadbrzeżnych na terytoriach obydwu krajów. NCN przeznaczy na realizację projektu ponad 1,05 mln zł.
więcej o Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne
Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

19.06.2018
Lek. med. Magdalena Woźniak z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) została jedną z laureatek konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018". Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny". Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.
więcej o Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków
Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele

Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele

18.06.2018
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 5. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet Wrocławski.
więcej o Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele
WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP

WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP

14.06.2018
"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował wyniki XII Rankingu Wydziałów Prawa, który ponownie w kategorii uczelni publicznych wygrał, ósmy raz z rzędu, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP