Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

21.01.2016
Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2015 dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
więcej o Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce
osiągnięcie

Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"

04.01.2016
Artykuł naukowców z Instytutu Nauk o Środowisku UJ dotyczy roli procesów oddechowych chrząszczy w ochronie tych owadów przed szkodliwymi roztoczami.
więcej o Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"

Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

11.12.2015
Dr hab. Rafał Syska z Katedry Historii Filmu Powszechnego Instytutu Sztuk Audiowizualnych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej (NCKF) z siedzibą w Łodzi. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

11.12.2015
W czwartek w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie 11 polskich naukowców zostało wyróżnionych tytułem VIPI - Very Important Polish Innovator, którzy z sukcesami komercjalizują wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych. W gronie laureatów znalazł się dr Tomasz Skalski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

Prawie 25 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki

17.11.2015
48 projektów badawczych, zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało zakwalifikowanych do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) w rozstrzygniętych właśnie konkursach Opus 9, Preludium 9 i Sonata 9. NCN przekaże na uniwersyteckie badania niemal 25 mln zł.
więcej o Prawie 25 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki