Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement

Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement

28.05.2018
Podczas odbywającego się 25 maja w Krakowie 23. Kongresu Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA delegaci z 33 państw zdecydowali, że dr Katarzyna Nessler z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum stanie na czele organizacji młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement (VdGM).
więcej o Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement

23.05.2018
22 maja br. prof. Dariusz Dudek został wybrany prezydentem elektem Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI ESC). To pierwszy raz w historii, gdy przewodniczącym tej organizacji został Polak.
więcej o Prof. Dariusz Dudek z UJ CM będzie przewodniczył europejskim kardiologom interwencyjnym
73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

17.05.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki 14. edycji najpopularniejszych konkursów - Opus i Preludium. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają w nich ponad 46,6 mln zł na realizację 73 projektów badawczych.
więcej o 73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza

14.05.2018
Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego (PTA) za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę "Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej". Monografia ukazała się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne nagrodziło prof. Roberta Kłosowicza
Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP

09.05.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród 100 laureatów, 15 niedawno rozpoczęło karierę naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na granty w 2018 roku, wynosi blisko 3 mln zł.
więcej o Kilkunastu młodych naukowców z UJ ze stypendiami START FNP