Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej

19.11.2019
Marcin Szwed z Instytutu Psychologii UJ i Laurent Cohen z Instytutu Badań nad Mózgiem i Rdzeniem Kręgowym zostali docenieni za nowatorskie badania dotyczące procesów zachodzących w mózgu podczas czytania. Z kolei Jakuba Zakrzewskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz Dominique'a Delande'a z Narodowego Centrum Badań Naukowych nagrodzono za osiągnięcia dotyczące fizyki układów kwantowo-mechanicznych.
więcej o Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej
osiągnięcie mobilna

Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki

15.11.2019
23 wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym 7 doktorantów, otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. To największa liczba laureatów spośród wszystkich uczelni. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki

Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

07.11.2019
Do 16 wzrosła liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 3. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce

30.10.2019
30 października Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę 10 uczelni badawczych, wyłonionych w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. W tej prestiżowej grupie uczelni, której powstanie przewidziano w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tzw. Konstytucja dla Nauki lub Ustawa 2.0) znalazł się Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce
osiągnięcie

Międzynarodowe badania nad zbilansowaniem diet dzikich pszczół

28.10.2019
Dziesięć międzynarodowych projektów zostało wyłonionych w konkursie BiodivERsA Call 2018 współorganizowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Wśród nagrodzonych przedsięwzięć znalazło się sześć z udziałem badaczy z Polski, w tym jeden z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Międzynarodowe badania nad zbilansowaniem diet dzikich pszczół