Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

13.03.2018
Globalne ocieplenie sprzyja zainteresowaniu zmianami klimatu w przeszłości. Popularne stają się twierdzenia, że upadek wielu spośród dawnych cywilizacji i państw można wytłumaczyć katastrofami naturalnymi. Wedle nowych hipotez, nawet upadek Cesarstwa Rzymskiego należałoby tłumaczyć nie siłą barbarzyńskich najeźdźców, ale przede wszystkim nagłym ochłodzeniem klimatu.
więcej o Zmiany klimatu a upadek cywilizacji. Wyniki badań polskich naukowców publikuje PNAS
Dr Paweł Ferdek zrealizuje innowacyjny projekt badawczy na WBBiB UJ

Dr Paweł Ferdek zrealizuje innowacyjny projekt badawczy na WBBiB UJ

12.03.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła czwarty konkurs w programie Homing. Finansowanie w łącznej wysokości 8,8 mln złotych otrzyma dwanaścioro młodych badaczek i badaczy, którzy będą realizować w Polsce innowacyjne projekty B+R. W gronie laureatów jest dr Paweł Ferdek z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBIB UJ), który do niedawna pracował na Uniwersytecie w Cardiff.
więcej o Dr Paweł Ferdek zrealizuje innowacyjny projekt badawczy na WBBiB UJ
Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH

Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH

28.02.2018
"Edycja krytyczna Dzieł Stanisława Przybyszewskiego - serie A i B (utwory literackie)" i "Polska - Rosja w kulturze muzycznej XIX i I połowy XX wieku. Badania źródłowe i analiza zjawisk w sferze bilateralnych kontaktów artystycznych" - to projekty zgłoszone przez naukowców z Wydziału Historycznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, które zostaną zrealizowane w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH) w ramach modułu Dziedzictwo narodowe.
więcej o Resort nauki sfinansuje dwa uniwersyteckie projekty w ramach NPRH
Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego

27.02.2018
Prof. Maria Maślanka-Soro i dr Iwona Boruszowska zostały laureatkami konkursu w ramach modułu Uniwersalia 2.2. Dzięki pracy badaczek z UJ do rąk polskich czytelników trafią naukowe wydania krytyczne łacińskiego traktatu Francesca Petrarki i pism Mykoły Chwylowego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy na ten cel ponad pół miliona złotych.
więcej o Granty na naukowe edycje dzieł Francesca Petrarki i Mykoły Chwylowego
Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"
osiągnięcie

Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"

26.02.2018
Publikacja "Odpowiedzialność karna za przestępstwa korupcyjne" dr. Mikołaja Iwańskiego z Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) otrzymała tytuł "Książki prawniczej najbardziej przydatnej w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2016 roku" w 9. edycji konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego". Jedno z dwóch wyróżnień zdobył również dr Mikołaj Małecki z WPiA UJ.
więcej o Dr Mikołaj Iwański zwycięzcą konkursu Wolters Kluwer i "Przeglądu Sądowego"