Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

31.10.2017
Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.
więcej o Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym
Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
więcej o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

17.10.2017
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 1000 jednostek naukowych działających w 8 obszarach. 16 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków uzyskało najwyższe kategorie A+ i A. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.
więcej o Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+
Stypendium dla profesora Tomasza Placka

Stypendium dla profesora Tomasza Placka

12.10.2017
Prof. Tomasz Placek z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jednym z trzech laureatów konkursu FNP o wyjazdowe stypendium naukowe. Nagroda to 5 900 USD miesięcznego dofinasowania na wyjazd do University of California w USA, gdzie profesor będzie realizował projekt „Alternative evolutions in general relativity? Analyzing non-isometric developments”.
więcej o Stypendium dla profesora Tomasza Placka
Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]

10.10.2017
Dr hab. Adam Rycerz z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tegoroczną Nagrodę Narodowego Centrum Nauki (NCN). Kapituła konkursowa nagrodziła go za analizę teoretyczną kwantowego transportu ładunku w nanoukładach grafenowych. Uroczysta gala wręczenia statuetek, którą poprowadziła Grażyna Torbicka, odbyła się we wtorek w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]