Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
osiągnięcie

Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

09.10.2017
Dominika Zając, studentka informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn" - pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz 3. zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.
więcej o Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

09.10.2017
Patrycja Antosz została uhonorowana przez European Social Simulation Association (ESSA) prestiżową nagrodą "Best student paper" za najlepszy artykuł naukowy napisany przez doktoranta. Wyróżnienie odebrała podczas międzynarodowej konferencji Social Simulation Conference w Dublinie. Wyboru dokonała komisja składająca się z naukowców, którzy niezależnie oceniali nie tylko artykuły naukowe, ale także wystąpienia konferencyjne doktorantów.
więcej o Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii
Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

06.10.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Niemiecka Wspólnota Badawcza (Deutsche Forschungsgemeinschaft; DFG) ogłosiły wyniki konkursu Beethoven. W 2. edycji wpłynęło 155 wniosków o finansowanie projektów badawczych realizowanych wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły naukowców. Z tej puli panele ekspertów wyłoniły 38 najlepszych projektów. W dwóch z nich będą uczestniczyć badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ oraz dr Anna Czarna.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze
Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

06.10.2017
We wrześniu Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało kolejne listy rankingowe konkursu Miniatura 1 . Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano 9 pracownikom naukowym z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

29.09.2017
Wyjazdy będą możliwe dzięki zorganizowanemu po raz piąty przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programowi Mobilność Plus, którego wyniki właśnie zostały ogłoszone. Celem programu jest umożliwienie młodym naukowcom, w tym uczestnikom studiów doktoranckich, udziału w badaniach naukowych prowadzonych w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych pod opieką wybitnych naukowców o międzynarodowym autorytecie w danej dziedzinie nauki.
więcej o Dziesięcioro naukowców z UJ wyjedzie na staże w zagranicznych ośrodkach naukowych