Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC

Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC

14.08.2017
Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Tomasz Żuradzki został laureatem 1. edycji konkursu Uwertura organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). W nagrodę odbędzie staż naukowy w zespole badaczym na Uniwersytecie w Tilburgu, który realizuje grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Pobyt w Holandii ma pomóc filozofowi z UJ w ubieganiu się o własny grant ERC.
więcej o Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC
Badacze z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina i Miniatura [AKTUALIZACJA]

Badacze z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina i Miniatura [AKTUALIZACJA]

09.08.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu Sonatina. Dofinansowanie w nim otrzymają trzy projekty badawcze realizowane przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opublikowano również nazwiska laureatów konkursu Miniatura na pojedyncze działania naukowe.
więcej o Badacze z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina i Miniatura [AKTUALIZACJA]
Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA

Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA

03.08.2017
Dr Anna Kaganiec-Kamieńska z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz dr Marcin Waligóra z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM wyjadą w przyszłym roku akademickim do USA w ramach stypendium Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award dla pracowników naukowych po doktoracie. Młodzi naukowcy będą realizować swoje badania na Uniwersytecie Portoryko i Uniwersytecie Harvarda.
więcej o Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA
Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera

Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera

01.08.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy 2,18 mln złotych na drugi etap prac nad drukowaną edycją "Bibliografii Polskiej" Estreichera oraz nad rozbudową jej elektronicznej wersji. Projekt prof. Wacława Waleckiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał finansowanie w rozstrzygniętym właśnie konkursie w ramach modułu Dziedzictwo narodowe Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH).
więcej o Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

28.07.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 3. konkurs w programie Homing skierowanym do osób z zagranicy, które chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. Dwoje laureatów będzie prowadzić badania na naszej uczelni. Młodzi doktorzy Monika Jakubowska i Soumyananda Chakraborti zrealizują innowacyjne projekty B+R w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ