Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki

Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki

23.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki pierwszych konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Wśród 72 zakwalifikowanych do finansowania projektów 8 zostanie zrealizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki
UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

22.06.2017
Po raz trzeci wyłoniono Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. W rankingu generalnym placówek publicznych niezmiennie prym wiedzie Uniwersytet Jagielloński. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowano 2 szkoły wyższe: Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.
więcej o UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

21.06.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w kolejnych edycjach programów TEAM. Środki pochodzące z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój trafią do naukowców, którzy dzięki nim prowadzić będą innowacyjne badania.
więcej o FNP sfinansuje dwa innowacyjne projekty naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie

UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"

12.06.2017
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 4. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Laur pierwszeństwa zapewniła mu m.in. wysoka zdawalność na aplikacje i godny pozazdroszczenia potencjał naukowy, czyli świetna kadra i wysoka ocena parametryczna. Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet w Białymstoku.
więcej o UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

11.06.2017
Uniwersytet Jagielloński (UJ), wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim (UW), zajął ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zdarzyło się tak po raz drugi w 18-letniej historii zestawienia. Ostatnie miejsce na podium przypadło Politechnice Warszawskiej, której miejsca ustąpił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce