Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych

Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych

22.05.2017
Książka "Typografia publikacji pochodzących z drukarń Uniwersytetu Jagiellońskiego 1674-1819", autorstwa dr hab. Klaudii Sochy z Wydziału Polonistyki UJ, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Academia 2017 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej za opracowanie edytorskie. Nagroda została przyznana w trackie tegorocznych Warszawskich Targów Książki.
więcej o Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych
Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze

Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze

16.05.2017
Dr hab. Dorota Jarząbek-Wasyl z Wydziału Polonistyki UJ otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych (PTBT) za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach wydaną w 2016 roku. Publikacja "Za kulisami. Narodziny przedstawienia w teatrze polskim XIX wieku" została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody PTBT wręczono podczas uroczystej gali w Instytucie Teatralnym w Warszawie.
więcej o Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze
40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności

40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności

13.05.2017
Podczas uroczystości z okazji 40. rocznicy utworzenia Studenckiego Komitetu Solidarności, Prezydent RP, Andrzej Duda, wręczył odznaczenia państwowe 35 zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród nich znalazły się trzy osoby związane z Uniwersytetem Jagiellońskim: prof. Jacek Międzobrodzki z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, dr Paweł Miśkowiec z Wydziału Chemii i Adam Roliński, kustosz pracujący w Bibliotece Jagiellońskiej.
więcej o 40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności
Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego

15.03.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2016. Wyróżnienie to otrzymał za koncepcję merytoryczną i edytorską monumentalnej monografii "Sąd. Sąd Ostateczny Hansa Memlinga". Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w ubiegły piątek w Teatrze Wybrzeże.
więcej o Gdańska nagroda w dziedzinie kultury dla dr. Andrzeja Nowakowskiego
Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

10.03.2017
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w piątek 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano 2. miejsce w kategorii „Serwis rekrutacyjny” oraz 3. miejsce w kategorii „Video online”. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym sześć wydziałów i jeden instytut), a zakwalifikowało się 108 prac.
więcej o Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017