Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"
kultura nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"

12.02.2016
W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".
więcej o „Recepta na wiersz"
Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce

Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce

05.02.2016
Nasz uniwersytet został uhonorowany tytułem "Uczelni Odpowiedzialnej Społecznie", przyznanym za wsparcie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jej rezultat na UJ to 515 nowych wpisów w bazie nazwisk ludzi gotowych nieść bezinteresowną pomoc chorym na białaczkę.
więcej o Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce
Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

01.02.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Maestro 7, Harmonia 7 i Sonata Bis 5. Na liście laureatów znalazło się 157 naukowców z całej Polski, w tym 16 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. We wszystkich trzech konkursach złożono 760 wniosków, z czego finansowanie otrzymało ponad 20%. Tym samym średni współczynnik sukcesu, czyli stosunek liczby wniosków zakwalifikowanych do liczby wszystkich złożonych wniosków wzrósł o ponad 7 punktów procentowych w stosunku do poprzednich edycji tych konkursów.
więcej o Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych z nagrodą od PAP i MNiSZ

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych z nagrodą od PAP i MNiSZ

18.12.2015
W czwartek rozstrzygnięto 11. edycję konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W kategorii instytucje naukowe nagrodzono Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, jednostkę wspólną Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
więcej o Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych z nagrodą od PAP i MNiSZ

16.12.2015
Dr Szymon Drobniak, biolog ewolucyjny i projektant graficzny pracujący w Instytucie Nauk o Środowisku UJ zdobył III nagrodę w organizowanym przez „Forum Akademickie" konkursie na artykuł popularnonaukowy.
więcej o Biolog z UJ nagrodzony w konkursie "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach"