Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"
nagrody i wyróżnienia

Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"

24.07.2023
Naukowiec z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał prestiżową nagrodę "2023 Eastern Star Award" przyznawaną przez Europejską Federację Towarzystw Immunologicznych (European Federation of Immunological Sociaties, EFIS). Nagroda ta będzie wsparciem projektu prowadzonego przez dr. Wilka w ramach grantu Polonez Bis zatytułowanego "Regulacja szlaku przekazu sygnału SLPI-IL-17 podczas infekcji dróg oddechowych i po szczepieniu".
więcej o Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"

13.12.2022
Ustanowioną przez krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny UJ nagrodą honorowane są prace książkowe dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności. Kapituła Nagrody podjęła decyzję, że w 22. edycji konkursu spośród dziesięciu nominowanych autorów publikacji nagrodę główną otrzyma dr Kamil Ruszała za książkę "Galicyjski eksodus. Uchodźcy podczas I wojny światowej w monarchii Habsburgów".
więcej o Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego w roku 2022
Nagrodzono autorów najlepszych prac w konkursie Camera Jagellonica

Nagrodzono autorów najlepszych prac w konkursie Camera Jagellonica

08.12.2022
W konkursie nagradzane są zdjęcia oraz krótkie filmy nadsyłane przez studentów, doktorantów, absolwentów oraz sympatyków Uniwersytetu. Jury oceniało prace fotograficzne w trzech tradycyjnych już kategoriach: "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" oraz w okolicznościowej kategorii - "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", która zapowiada nadchodzący Rok Mikołaja Kopernika. Przyznane zostały także trzy nagrody specjalne – rektora UJ oraz redakcji „Alma Mater” i "Cafe Nauka".
więcej o Nagrodzono autorów najlepszych prac w konkursie Camera Jagellonica
Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji

Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji

30.09.2022
Prof. Jacek Sapa, dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, dołączył do grona uhonorowanych tytułem i medalem Ambasadora Farmacji. To jedno z najwyższych w środowisku farmaceutycznym odznaczeń o charakterze międzynarodowym, symbol integracji polskiego aptekarstwa i farmacji z aptekarstwem i farmacją krajów Unii Europejskiej.
więcej o Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji
Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020

Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020

10.05.2022
Uroczyste wręczenie tytułów Małopolanina Roku oraz Człowieka Roku, które przyznawane są odpowiednio przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski i Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP odbyło się 10 maja w auli Collegium Novum UJ. Dyplomy laureatom wręczali wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk oraz rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020