Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022

UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022

25.04.2022
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbyła się kolejna edycja największego i najbardziej rzetelnego konkurs na kreatywną rekrutację szkoły wyższej w Polsce Genius Universitatis. Uniwersytet Jagielloński zdobył 2. miejsce w kategorii content marketing.
więcej o UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022
Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis

Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis

25.04.2022
Prof. Bogusław Dopart oraz dr hab. Mateusz Antoniuk odznaczeni zostali brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, którymi minister kultury i dziedzictwa narodowego honoruje osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
więcej o Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis
Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

17.02.2022
Wysokie odznaczenie państwowe profesorowi Krzysztofowi Stopce, pracownikowi Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrektorowi Muzeum UJ Collegium Maius, nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.
więcej o Prof. Krzysztof Stopka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

03.02.2022
Profesor Krzysztof Zamorski od pół wieku jest związany z Instytutem Historii UJ. Jego działalność naukowa ogniskuje się wokół problemu zmian cywilizacyjnych i społeczno-gospodarczych w XVIII/XIX wieku, demografii historycznej i teorii historii. Ustanowiony w 1921 r. Order Odrodzenia Polski nadawany jest za zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za osiągnięcia w działalności publicznej, m.in. za wybitną twórczość naukową.
więcej o Prof. Krzysztof Zamorski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera

26.11.2021
Pracujący w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ filozof przyrody oraz popularyzator nauki został nagrodzony za książkę "Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze". Wyróżnienie przyznano mu w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować "nieszczęsny dar wolności.
więcej o Dr Łukasz Lamża laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera