Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

18.03.2024
Zadaniem w konkursie dla studentów i doktorantów polskich uczelni, było stworzenie projektu badawczego, który mógłby zostać zrealizowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Grant na rozwój prototypu eksperymentu, opiekę mentorską, a także zaproszenie na wyjazd studyjny do ośrodka CERN oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) otrzymały trzy drużyny, w tym zespół, którego członkiem jest Michał Piotrowski z UJ CM.
więcej o Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"
W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki

15.03.2024
Po sześcio- i pięcioraczkach nadszedł czas na kolejny udany wieloraczy poród w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Tym razem dzięki staraniom zespołu z Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii oraz opiece personelu Oddziału Klinicznego Neonatologii przyszły na świat czworaczki. Dziewczynki urodziły się pod koniec lutego. Dumnymi rodzicami Agnieszki, Hani, Klementynki i Anielki są Dominika i Marcin Gąsienica-Matus.
więcej o W Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat czworaczki
Wybitny hematolog patronem ronda w Krakowie-Prokocimiu

15.03.2024
W czwartek 14 marca odbyła się uroczystość otwarcia ronda u zbiegu ulic Macieja Jakubowskiego oraz Marii Orwid w sąsiedztwie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Nowe skrzyżowanie otrzymało imię prof. Tadeusza Tempki. Data została wyznaczona nieprzypadkowo, ponieważ wczoraj minęła 50. rocznica śmierci tego wybitnego krakowskiego hematologa.
więcej o Wybitny hematolog patronem ronda w Krakowie-Prokocimiu
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

14.03.2024
14 marca Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele islandzkiej dyplomacji: Hannes Heimisson- ambasador Islandii w Polsce, Ukrainie, Bułgarii i Rumunii z siedzibą w Warszawie oraz konsul generalny Janusz Kahl. Z dyplomatami w Collegium Novum spotkali się prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec oraz dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Władysław Witalisz.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii
Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

14.03.2024
Podczas uroczystej gali w Krakowie rozdano Małopolskie Orły "Wprost" - nagrody przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. W kategorii nauka uhonorowano prof. Andrzeja Szczerskiego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instytucją regionu wybrano Szpital Uniwersytecki w Krakowie.
więcej o Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ