Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Ponad 3 mln zł na stypendia dla doktorantów w konkursie Etiuda

18.07.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 6. edycję konkursu Etiuda. Młodzi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają stypendia o łącznej wartości 3 038 006 złotych. O finansowanie starało się 53 doktorantów, spośród których nagrodzonych zostało 29. Współczynnik sukcesu wyniósł ponad 54 proc.
więcej o Ponad 3 mln zł na stypendia dla doktorantów w konkursie Etiuda
mobilna

Uniwersytet Jagielloński poszerza ofertę doktoratów wdrożeniowych

11.07.2018
Dwa kolejne wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego będą od przyszłego roku akademickiego realizować program "Doktoratów wdrożeniowych". Ma on na celu dofinansowanie studiów doktoranckich realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym z prywatnymi firmami, a przez to zbudować relacje między gospodarką i nauką oraz uprościć komercjalizację badań naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński poszerza ofertę doktoratów wdrożeniowych
mobilna

Studenci UJ zakończyli badania dialektologiczne w Wiśniowej

11.07.2018
Na początku lipca grupa studentów Wydziału Polonistyki odbyła kolejny obóz dialektologiczny w gminie Wiśniowa. Wyjazd był związany z realizacją projektu "Wiśniowsko godka. Językowe dziedzictwo Wiśniowej" dofinansowanego przez Narodowego Centrum Kultury (NCK). Efektem 2-letnich badań będzie publikacja unikatowego słownika gwarowego regionu.
więcej o Studenci UJ zakończyli badania dialektologiczne w Wiśniowej
osiągnięcie mobilna

Innowacyjna technologia opracowana na UJ sprzedana firmie CHDE Polska SA

06.07.2018
21 czerwca w siedzibie Centrum Transferu Technologii CITTRU zawarta została umowa przeniesienia praw do wynalazku pt. "Nanokapsuła do przenoszenia związku lipofilowego i sposób jej wytwarzania" pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a firmą CHDE Polska SA. Podpisanie umowy stanowi zwieńczenie ponad dwuletniej współpracy naukowo-badawczej pomiędzy UJ a rzeszowską firmą oraz kilkumiesięcznych negocjacji prowadzonych przez CTT CITTRU.
więcej o Innowacyjna technologia opracowana na UJ sprzedana firmie CHDE Polska SA
uroczystość mobilna

Kilkuset obcokrajowców weźmie udział w wakacyjnej nauce języka polskiego na UJ

05.07.2018
Ważnym wydarzeniem w kalendarzu uniwersyteckich uroczystości jest inauguracja Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej UJ. Już po raz 49 studenci z całego świata mają możliwość uczestniczenia w wakacyjnych kursach w murach najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Kilkuset obcokrajowców weźmie udział w wakacyjnej nauce języka polskiego na UJ