Wyniki sortowane według etykiety: rada uczelni

Lista wiadomości

MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

04.08.2020
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w poniedziałek z prof. Jackiem Purchlą, aby podziękować za pełnienie przez niego funkcji przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO w kadencji 2015-2020. Rozmowa koncentrowała się na współpracy Polski z UNESCO w ostatnich latach, a w szczególności na kwestiach związanych z ochroną światowego dziedzictwa kulturowego jako jednego z polskich priorytetów na forum Organizacji.
więcej o MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

10.07.2020
W Dniu Państwowości prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda wręczył odznaczenia państwowe osobom za szczególne zasługi dla kraju. Krzyżem Kawalerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy zostali uhonorowani profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tadeusz Bujnicki i Jacek Purchla.
więcej o Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.05.2020
Dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 12 maja jego kandydaturę poparło 193 przedstawicieli kolegium elektorskiego. Z powodu pandemii głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. W wyborach na kadencję 2020-2024 był jedynym kandydatem.
więcej o Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego
mobilna rada uczelni

Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024

16.04.2020
W związku z podwyższonym stanem zagrożenia spowodowanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn podjął decyzję o wycofaniu swojej kandydatury w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2020-2024. Poniżej przeczytać mogą Państwo jego oświadczenie.
więcej o Oświadczenie prof. Stanisława Kistryna ws. wyborów na kadencję 2020-2024
rada uczelni

Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?

31.03.2020
Obecny rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak kieruje uczelnią już przez dwie kadencje, więc o reelekcję ubiegać się nie może. Kto go zastąpi? Rada uczelni wskazała właśnie kandydatów na jego następcę. 306. rektorem najstarszej polskiej uczelni zostanie któryś z obecnych prorektorów - prof. Jacek Popiel lub prof. Stanisław Kistryn [kolejność wg obowiązującej precedencji - przyp. red.].
więcej o Kto zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego?