Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: rada uczelni

Wiadomości

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
rada uczelni

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

16.11.2023
Prof. Jacek Purchla zostanie nowym przewodniczącym jury Europejskiej Nagrody Dziedzictwa - najważniejszego wyróżnienia w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przyznawanego od 2002 roku przez organizację Europa Nostra. Jednocześnie od 2018 roku prof. Purchla pełni funkcję wiceprezesa tej organizacji.
więcej o Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
Pamięć Uniwersytetu trwa
uroczystość rada uczelni senat moiblna

Pamięć Uniwersytetu trwa

06.11.2023
- Naszym obowiązkiem, jako przedstawicieli krakowskiego środowiska akademickiego jest przypominanie o dramatycznych wydarzeniach z 6 listopada 1939 roku i przestrzeganie przed odnawiającym się na świecie złem – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas spotkania na Cmentarzu Rakowickim, gdzie licznie zgromadzili się m.in. pracownicy, studenci i władze UJ, aby uczcić 84. rocznicę Sonderaktion Krakau – podstępnego aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa przez władze hitlerowskie.
więcej o Pamięć Uniwersytetu trwa
Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii

01.10.2023
- Otaczający nas świat pełen jest niepokojących zdarzeń. Ale w tym szczególnym dniu, jakim jest inauguracja kolejnego roku akademickiego, niech nasze serca i umysły wypełnia radość i wiara w lepsze jutro, pełne wzajemnego szacunku dla każdego. Historia najstarszej polskiej uczelni uświadamia, że jeśli będziemy trwali przy podstawowych wartościach, które przekazały nam poprzednie pokolenia, to możemy z optymizmem wkraczać w kolejny rok akademicki – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając uroczystość w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczął 660. rok akademicki w swojej historii
Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ
rada uczelni

Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

04.09.2023
1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.
więcej o Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ
Jarosław Józefowicz uhonorowany medalem "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>"
rada uczelni senat

Jarosław Józefowicz uhonorowany medalem "Plus ratio quam vis"

01.06.2023
Prezes i dyrektor generalny Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA (TZMO) Jarosław Józefowicz otrzymał brązowy medal "Plus ratio quam vis". To cenne odznaczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego jest wyróżnieniem dla jego szerokiej działalności zarówno biznesowej, społecznej, prozdrowotnej, jak i filantropijnej. Z wnioskiem o uhonorowanie wystąpił dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.
więcej o Jarosław Józefowicz uhonorowany medalem "Plus ratio quam vis"

Widok zawartości stron Widok zawartości stron