Wyniki sortowane według etykiety: kultura

Lista wiadomości

Dzień Otwarty na Kampusie UJ
kultura mobilna

Dzień Otwarty na Kampusie UJ

12.05.2018
W sobotę odbyły się obchody szczególnej odsłony Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zorganizowany w 654. rocznicę założenia UJ przez króla Kazimierza Wielkiego Dzień Otwarty na Kampusie to zwieńczenie trwającej niemal ćwierćwiecze pracy nad ukończeniem projektu budowlanego mającego umożliwić krakowskim studentom zdobywanie wiedzy na najwyższym światowym poziomie.
więcej o Dzień Otwarty na Kampusie UJ
Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

09.06.2017
W piątkowy wieczór na dziedzińcu Collegium Maius UJ odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Chór Akademicki „Camerata Jagellonica”. Widzowie mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle o godzinie 18:00 oraz 20:30.
więcej o Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
Otwarcie wystawy „Słownik kolumbianizmów”
kultura

Otwarcie wystawy „Słownik kolumbianizmów”

24.04.2017
W piątek 21 kwietnia w Bibliotece Jagiellońskiej obył się wernisaż wystawy „Diccionario de Colombianismos”, projektu korpusu lingwistycznego, który ma na celu stworzenie słownika zawierającego 10 tys. aktualnych i powszechnie używanych haseł i wyrażeń kolumbijskiej odmiany języka hiszpańskiego, pochodzącej z różnych regionów kraju. Wystawę zaszczyciła swoją obecnością ambasador Kolumbii w Polsce Victoria González Ariza.
więcej o Otwarcie wystawy „Słownik kolumbianizmów”
Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius
kultura mobilna

Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius

05.12.2016
30 listopada odbył się kolejny seans z cyklu Jagiellońskich Wieczorów Filmowych organizowanych przez stowarzyszenie All In UJ. Tym razem na miejsce projekcji została wybrana Aula Collegium Maius, gdzie odbyła się projekcja filmu „Absolwent”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Collegium Maius
Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II

Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II

01.12.2016
W dniach 1–31 grudnia 2016 r. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt gościć w przestrzeniach Collegium Paderevianum wystawę "Irlandzki zryw" poświęconą powstaniu wielkanocnemu. W oficjalnym otwarciu wystawy wzięli udział Jego Ekscelencja Padraig Francis, Zastępca Ambasadora Irlandii w Polsce oraz prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju.
więcej o Wernisaż wystawy "Irlandzki zryw" w Collegium Paderevianum II