Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Lista wiadomości

Prof. Andrzej Zoll Profesorem Honorowym UJ

27.11.2018
Nadanie wybitnemu polskiemu prawnikowi oraz byłemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego tej wyjątkowej godności odbyło się 27 listopada podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tej pory tytułem Profesora Honorowego UJ nagrodzonych zostało jedynie 16 osób.
więcej o Prof. Andrzej Zoll Profesorem Honorowym UJ

Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

17.11.2018
Za datę powstania Krakowskiego Chóru Akademickiego przyjmuje się 28 listopada 1878 roku, kiedy podczas "Wieczorku mickiewiczowskiego" wystąpił 46-osobowy chór złożony ze studentów, wykonując "Pieśń filarecką". 140 lat później to wydarzenie jest okazją do świętowania jubileuszu zespołu podczas koncertu galowego w sali Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

Prof. Piotr Chłosta doktorem honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa

16.11.2018
16 listopada Uniwersytet Semmelweisa w Budapeszcie uhonorował tytułami doktorów honoris causa światowej sławy naukowców. Zaszczytne wyróżnienie tej najstarszej węgierskiej uczelni medycznej odebrał prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii UJ Collegium Medicum.
więcej o Prof. Piotr Chłosta doktorem honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa

Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2018
6 listopada mija 79 lat od przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim