Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim

Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim

07.12.2022
Ponad 83 miliony złotych na realizację badań podstawowych otrzymają naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również ci, którzy dopiero planują przyjazd do najstarszej polskiej uczelni z zagranicy. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przedstawiło wczoraj listy rankingowe projektów wyłonionych w konkursach OPUS 23, PRELUDIUM 21 oraz POLONEZ BIS 2.
więcej o Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim
Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu
osiągnięcie

Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu

07.12.2022
Badania przeprowadzone na Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) pod kierunkiem prof. Annie Curtis i przy współudziale dr. inż. Mieszka Wilka z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ dostarczają nowych informacji na temat mechanizmu stojącego za tym, jak, w zależności od pory dnia, dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną indukowaną szczepieniem.
więcej o Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu
Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

02.12.2022
Karolina Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Kalina Andrysiak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostały laureatkami 22. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Nagrodzone zajmują się badaniem skrzeplin udarowych pozostałych po procedurze wewnątrznaczyniowego leczenia udaru mózgu oraz molekularnych mechanizmów kardiomiopatii u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a.
więcej o Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków

Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków

30.11.2022
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki kolejnej edycji programu LIDER. W gronie laureatów znalazł się dr Roger Krzyżewski z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Naukowiec otrzymał ponad 1,2 mln złotych dofinansowania na realizację projektu "Nowa metoda przesiewowej diagnostyki tętniaka tętnicy środkowej mózgu - analiza sygnału przezczaszkowej ultrasonografii dopplerowskiej z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji".
więcej o Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
Studenci UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym
osiągnięcie

Studenci UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

28.11.2022
Drużyna studentów informatyki analitycznej z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w składzie: Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał oraz Jacek Salata zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w dniach 26-27 listopada w Ljubljanie (Słowenia).
więcej o Studenci UJ mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym