Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE

Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE

09.11.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska, dr Justyna Czerniak-Swędzioł, dr Ewa Krzaklewska, dr Paulina Sekuła i dr Marta Warat zostały laureatkami nagrody zespołowej w kategorii Innowatorzy Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, którą otrzymały za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
więcej o Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE
Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego

Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego

02.11.2023
Ustanowiona w 2005 roku nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Jednym z trzech laureatów 19. edycji nagrody został dr Adam Polak z Instytutu Informatyki Analitycznej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dwa lata wcześniej w tym konkursie zdobył wyróżnienie.
więcej o Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego
Nagroda <span lang="la">Grossi Cracovienses</span> dla Instytutu Archeologii UJ

Nagroda Grossi Cracovienses dla Instytutu Archeologii UJ

21.09.2023
W krakowskiej siedzibie Narodowego Banku Polskiego odbyła się gala wręczenia nagród Grossi Cracovienses. Instytut Archeologii UJ, uhonorowany w kategorii edukacja, doceniony został za utrwalanie, popularyzację i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród społeczeństwa. Wręczenie nagród odbyło się w przestrzeniach Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP przy ulicy Basztowej.
więcej o Nagroda Grossi Cracovienses dla Instytutu Archeologii UJ
Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy

Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy

15.09.2023
Tegorocznym laureatem został historyk i badacz dr Mikola Volkau. Nagroda została wręczona 15 września w Librarii Collegium Maius UJ, podczas uroczystości, której przewodziła prorektor UJ prof. Dorota Malec. Nagroda ma na celu honorowanie wybitnych zasług w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz budowaniu niepodległej, demokratycznej Białorusi, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
więcej o Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy
Prof. Artur Ekert nagrodzony przez <span lang="en">Royal Society</span>

Prof. Artur Ekert nagrodzony przez Royal Society

01.09.2023
Pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim polski matematyk, który jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, został uhonorowany przez brytyjskie Royal Society Nagrodą Milnera za rok 2024 za "pionierski wkład w komunikację i obliczenia kwantowe, które przekształciły dziedzinę nauk o informacji kwantowej z niszowej aktywności akademickiej w przedsięwzięcie o istotnym dla przemysłu znaczeniu".
więcej o Prof. Artur Ekert nagrodzony przez Royal Society