Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę

11.06.2021
Wybitny znawca dziejów Polski i świata ostatnich dwóch stuleci, naukowiec wyróżniający się w środowisku historyków nie tylko poprzez niezwykle cenne publikacje naukowe, ale także ze względu na osiągnięcia w zakresie organizacji życia naukowego i popularyzacji historii Polski odznaczony został srebrnym medalem "Plus ratio quam vis" podczas uroczystości, która odbyła się w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Andrzeja Chwalbę
Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize

06.05.2021
W lutym 2021 roku podczas pierwszego Kongresu Studentów Una Europa ogłoszony został konkurs Una Eropa Prize, mający na celu zaprezentowanie wizji uniwersytetu przyszłości oczami studentów. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiego filmu przedstawiającego wizję i wartości Una Europa. 6 maja br. podczas walnego zgromadzenia Una Europa odbyła się wirtualna ceremonia wręczenia nagród trzem zwycięskim zespołom. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się studenci UJ.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami konkursu Una Europa Prize
Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

26.04.2021
Studiująca na UJ Lara Maria Guedes Gonçalves Costa została uznana jedną z najlepszych studentek zagranicznych w Polsce oraz zwyciężczynią konkursu Interstudent 2021. Z kolei prof. Stanisława Kistryna, pełnomocnika rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, uhonorowano Nagrodą "Gwiazda Umiędzynarodowienia 2021". Laureaci nagród ogłoszeni zostali podczas przeprowadzonej online gali towarzyszącej dorocznej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".
więcej o Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ
Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"

24.03.2021
Maciej Bukowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody publiczności w krajowym etapie polskiej edycji konkursu "Ma Thèse en 180 Secondes" (Mój doktorat w 180 sekund), w którym 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski miało możliwość przedstawić swoją pracę naukową w formie filmu wideo, po francusku i w nie więcej niż trzy minuty.
więcej o Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

05.03.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska zostali laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu