Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Szpital Uniwersytecki oferuje pomoc Ukraińcom

Dla obywateli Ukrainy, którzy posiadają zaświadczenie wystawione przez straż graniczną lub odcisk stempla w dokumencie podróży potwierdzający legalny pobyt na terytorium Polski po przekroczeniu granicy od 24 lutego br., Szpital Uniwersytecki w Krakowie uruchomił specjalny gabinet internistyczno-chirurgiczny i położniczy. Placówka oferuje również pomoc psychiatryczną i psychologiczną osobom uciekającym przed wojną.

Szpital Uniwersytecki, włączając się w pomoc obywatelom Ukrainy, uruchamia:

• dedykowany gabinet internistyczno-chirurgiczny, wyłącznie dla osób dorosłych, czynny codziennie w godz. 12.00-15.00 w obrębie SOR przy ul. Jakubowskiego 2 (budynek F, poziom +1, gabinet nr 15),
  • pomoc psychiatryczną i psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc świadczona będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-15.00 przy ul. Kopernika 21A (pokój nr 207, II piętro). Gabinet przyjmuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież. Rozmowy możliwe są w języku ukraińskim, rosyjskim, białoruskim, angielskim i polskim. Osoby zainteresowane proszone są o kontaktowanie się telefonicznie w dni robocze (poniedziałek- piątek w godz. 12.00-15.00) na dedykowany numer telefonu: +48 601 800 540,
  • gabinet położniczy czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-15.00, na Oddziale Patologii Ciąży przy ul. Kopernika 23 (pokój nr 1, I piętro). Przed wejściem na oddział należy zgłosić się do Rejestracji Głównej.

Szpital Uniwersytecki nie wydaje leków. W gabinetach lekarskich po konsultacji chorego można otrzymać receptę. Jednocześnie przypominamy, że w stanach nagłych lub zagrożenia życia obywatele Ukrainy posiadający ww. poświadczenia potwierdzające legalny pobyt na terytorium naszego kraju, mogą korzystać z pomocy medycznej udzielanej w każdej placówce medycznej na terenie Polski.

Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"