Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Pomagamy Ukrainie ze smakiem

Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 2 kwietnia br., w godzinach od 14.00 do 19.00 na Małym Rynku w Krakowie pod hasłem "Pomagamy Ukrainie ze smakiem". Będzie to degustacja potraw ukraińskich, połączona ze zbiórką datków dla uchodźców z Ukrainy. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, a współorganizatorami są: Miasto Kraków, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy.

Zapraszamy do odwiedzenia m.in. stoiska z kuchnią ukraińską, prezentowanego przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Akademię Górniczo-Hutniczą, stoiska służb mundurowych z pojazdami reprezentacyjnymi, czy stoiska Kopalni Soli "Wieliczka".

W trakcie wydarzenia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie wręczać będzie sadzonki drzew.

Ponadto odbywać się będą występy zespołów artystycznych: Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Studenckiego Zespołu Góralskiego Uniwersytetu Rolniczego "Skalni", Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Zespołu Pieśni i Tańca AGH "Krakus" oraz Orkiestry Baczków.

W trakcie wydarzenia planowane są także inne akcje wspierające to charytatywne przedsięwzięcie m.in. odbędzie się aukcja, na której będzie można wylicytować wina pochodzące z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie "Garlicki Lamus", mieszczącej się w podkrakowskiej Garlicy Murowanej.

plakat imprezy

Fundusz stypendialny "My z Wami"

Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe