Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Wsparcie dla Ukrainy

Fundusz stypendialny "My z Wami"

W Uniwersytecie Jagiellońskim utworzona została nowa oferta stypendialna skierowana do ukraińskich studentów pierwszego roku, którzy z powodu rosyjskiej agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować kształcenia w swojej ojczyźnie. Fundatorem funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.
więcej o Fundusz stypendialny "My z Wami"
Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga

W styczniu 2023 r. Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM podpisał umowę o współpracy naukowej, akademickiej i kulturalnej z Narodowym Uniwersytetem Akademia Ostrogska w Ostrogu w Ukrainie. Dziś, chcąc wesprzeć zaprzyjaźnioną uczelnię i zmagających się z wojenną codziennością mieszkańców Ostroga, rozpoczął zbiórkę humanitarną. Zachęcamy całą społeczność akademicką do włączenia się w te działania.
więcej o Wsparcie dla Ukrainy – zbiórka dla Ostroga
FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe

Program "Dla Ukrainy" jest skierowany do naukowców ze stopniem doktora, którzy w dniu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, czyli 24 lutego 2022 r. pracowali w instytucjach prowadzących badania naukowe w Ukrainie (niezależnie od narodowości), oraz naukowców zatrudnionych w instytucjach prowadzących badania naukowe w Polsce. Dzięki tej inicjatywie naukowcy z Ukrainy mogą nawiązać współpracę z polskimi badaczami w celu realizacji wspólnych badań.
więcej o FNP organizuje trzeci konkurs na polsko-ukraińskie projekty naukowe
Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "<span lang="en">Freedom starts with your mind</span>"

Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"

Program "Freedom starts with your mind" skierowany jest do naukowców z Ukrainy, posiadających obywatelstwo ukraińskie oraz stopień naukowy co najmniej doktora (PhD). Granty, które przyznaje Fundacja Kościuszkowska pozwolą naukowcom na realizację projektu badawczego w Polsce
więcej o Program grantowy dla naukowców z Ukrainy "Freedom starts with your mind"
Program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców

SPLOT UA Residency jest programem dla Ukrainek i Ukraińców w wieku 18-30 lat, przebywających obecnie w Polsce w wyniku rosyjskiej agresji, którzy mają szczególne zainteresowania lub wyjątkowy talent – artystyczny, naukowy, przedsiębiorczy, organizacyjny lub inny. Istotna jest motywacja kandydatek i kandydatów oraz ich chęć i umiejętność pracy w zespole.
więcej o Program rezydencyjny dla młodych Ukrainek i Ukraińców
Program "Solidarni z Ukrainą"

Program "Solidarni z Ukrainą" na Uniwersytecie Jagiellońskim pozwoli na udział w kursie języka polskiego oraz na realizację prac związanych z przygotowywaniem rozpraw doktorskich. Kurs będzie realizowany w semestrze letnim 2021/2022 roku akademickiego.
więcej o Program "Solidarni z Ukrainą"
Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy

Celem programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki jest finansowe wsparcie studentów i naukowców z Ukrainy, którzy chronili lub schronią się w Polsce przed wojną, poprzez stworzenie im możliwości kontynuowania studiów, pisania pracy magisterskiej, rozprawy doktorskiej lub realizacji innych, dowolnych form kształcenia w polskich instytucjach naukowych.
więcej o Program stypendialny NCN dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy
Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje beneficjentów o możliwości pokrycia kosztów zatrudnienia pracowników B+R z Ukrainy w trwających projektach w działaniu 4.4 „Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (PO IR).
więcej o Dodatkowe środki na zatrudnienie pracowników B+R z Ukrainy
Stypendium im. Julii Zdanowskiej

Stypendium przeznaczone jest dla naukowo wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2022/2023. Fundusz Stypendialny im. Julii Zdanowskiej stanowi wyraz upamiętnienia młodych ukraińskich matematyków ‒ ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę.
więcej o Stypendium im. Julii Zdanowskiej
Instytut Psychologii UJ szkoli, jak pomagać uchodźcom z Ukrainy

Warsztaty dla wolontariuszy z polskimi i zagranicznymi ekspertkami to propozycja Instytutu Psychologii UJ (IP UJ) dla wszystkich, którzy chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy. - Widzimy, jak wiele osób chce zaangażować się w pomoc. Dlatego wykorzystujemy nowoczesną wiedzę psychologiczną, aby uczyć i podpowiadać, jak zrobić to w najlepszy możliwy sposób - wyjaśnia dr hab. Aleksandra Gruszka-Gosiewska, prof. UJ, zastępca dyrektora IP UJ.
więcej o Instytut Psychologii UJ szkoli, jak pomagać uchodźcom z Ukrainy