Wsparcie Ukrainy

Pytania w sprawach dydaktycznych, w szczególności: rekrutacji oraz przenoszenia się przez obywateli Ukrainy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim należy kierować na adres welcome@uj.edu.pl lub pod numery telefonu:

• +(48) 12 663 26 63,
  • +(48) 12 663 26 60.

Informacja w sprawie kursów języka polskiego - tel. 12 663 29 29.

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań pomocowych, które Uniwersytet Jagielloński kieruje do studentów i doktorantów poszkodowanych wskutek agresji na Ukrainę.

Numery kont do wpłat:

PL 11 1240 4722 1111 0000 4859 1533
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na doraźną pomoc

PL 36 1240 4722 1111 0000 4855 9849
z dopiskiem: Ukraina – z przeznaczeniem na stypendia

Odbiorca: Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia działań UJ przez Darczyńców
stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/zostan-darczynca.

Wsparcie dla Ukrainy

Audiobooki z ukraińskimi bajkami

"WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci", to projekt Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. W ramach współpracy powstaje baza audiobooków z bajkami dla dzieci w języku ukraińskim, których można posłuchać bezpłatnie.
więcej o Audiobooki z ukraińskimi bajkami
"Uchodźcy w Krakowie" - projekt studentek Katedry Przekładoznawstwa UJ

Celem projektu, realizowanego przez studentki Katedry Przekładoznawstwa UJ, jest stworzenie strony internetowej, na której uchodźcy z Ukrainy znajdą aktualne informacje ułatwiające im życie w nowym miejscu.
więcej o "Uchodźcy w Krakowie" - projekt studentek Katedry Przekładoznawstwa UJ
Wsparcie finansowe ukraińskich naukowców w ramach środków programu ID.UJ

Informacja o możliwości finansowania projektów naukowców pochodzących z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ będących w dyspozycji przewodniczącego Zespołu ds. realizacji programu ID.UJ.
UWAGA: NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY.
więcej o Wsparcie finansowe ukraińskich naukowców w ramach środków programu ID.UJ
Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu ID.UJ

W odpowiedzi na apel pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczący uruchomienia inicjatyw wspierających ukraińskie środowisko naukowe, stworzona została możliwość finansowania projektów doktorantów pochodzących z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ przeznaczonych na realizację Research Support Module.
więcej o Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu ID.UJ
Pomagamy Ukrainie ze smakiem

Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 2 kwietnia br., w godzinach od 14.00 do 19.00 na Małym Rynku w Krakowie pod hasłem "Pomagamy Ukrainie ze smakiem". Będzie to degustacja potraw ukraińskich, połączona ze zbiórką datków dla uchodźców z Ukrainy. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, a współorganizatorami są: Miasto Kraków, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy.
więcej o Pomagamy Ukrainie ze smakiem
Instytut Psychologii UJ startuje z kampanią na rzecz uchodźców z Ukrainy

"Między Innymi List" - to nowa inicjatywa pracowników z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kampania ma być znakiem solidarności z ofiarami rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a także formą wsparcia psychicznego w obliczu wojny.
więcej o Instytut Psychologii UJ startuje z kampanią na rzecz uchodźców z Ukrainy
Science  for Ukraine - nabór do zespołu wolontariuszy

Science for Ukraine - nabór do zespołu wolontariuszy

#ScienceForUkraine (S4U) to międzynarodowa inicjatywa, w której działają wolontariusze z instytucji akademickich w Europie i na całym świecie. Jej misją jest łączenie ukraińskich badaczek i badaczy, studentek i studentów z ośrodkami naukowymi w Europie i na świecie. Działaczom S4U zależy, aby ich koledzy i koleżanki z Ukrainy mogli kontynuować naukę lub pracę zawodową i w ten sposób łatwiej znieść trudną sytuację, w której się znaleźli tak nagle.
więcej o Science for Ukraine - nabór do zespołu wolontariuszy
Pomoc dla Ukrainy – zbiórka Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński uruchomił zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętym wojną i będących ofiarami konfliktu. Dobrowolne datki można wpłacać na wydzielony rachunek bankowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Pomoc dla Ukrainy – zbiórka Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wstępne przygotowanie procesu rekrutacji dla medyków z Ukrainy

Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU), przygotowując się do uruchomienia procesu rekrutacji dla osób z Ukrainy przybyłych do Polski po 24 lutego br., zaprasza do kontaktu lekarzy, pielęgniarki, pielęgniarzy, położne lub osoby, które wykonywały inny zawód medyczny i które chciałyby podjąć współpracę.
więcej o Wstępne przygotowanie procesu rekrutacji dla medyków z Ukrainy
Pomoc w zachowaniu potencjału naukowego Ukrainy

Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego we współpracy ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczyna pilną akcję pomocy finansowej dla uczonych, którzy padli ofiarą trwającej obecnej agresji Rosji i Białorusi przeciwko Ukrainie.
więcej o Pomoc w zachowaniu potencjału naukowego Ukrainy