Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pracownicy

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

[Komunikat] Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Network

Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach programu Horyzont 2020

Opiekunowie konkursu w CAWP:

Bernadetta Patecka,
tel. 12 663 30 22,
e‑mail: bernadetta.patecka@uj.edu.pl

Sebastian Bąk,
tel. 12 663 38 46,
e-mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

Komisja Europejska

Przedmiot konkursu: 

Uprzejmie informuję, że w dniu 13 września 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach programu Horyzont 2020, działanie Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Network (identyfikator konkursu MSCA-ITN-2019) na projekty, których celem jest kompleksowe szkolenie początkujących naukowców, w tym w ramach studiów doktoranckich, realizowanych przez międzynarodowe i interdyscyplinarne zespoły naukowe, we współpracy z sektorem pozaakademickim.

Działanie Marie Skłodowska-Curie ITN jest to grant dla instytucji, przeznaczony na wsparcie dla innowacyjnych sieci szkoleniowych, które służą rozwojowi kariery zawodowej początkujących naukowców, w tym doktorantów. 

Kompleksowe i komplementarne programy szkoleniowe mogą być realizowane przez konsorcjum kilku instytucji z różnych krajów i zwykle różnych sektorów (uczelnie, instytuty badawcze, przedsiębiorstwa, banki, szpitale itp.) w ramach trzech typów projektów:

  • European Training Networks (ETN): przynajmniej 3 instytucje z 3 różnych krajów członkowskich i/lub stowarzyszonych z H2020 oferujące wspólny i komplementarny program szkoleniowy oparty
    o indywidualne projekty badawcze realizowane przez przyjmowanych początkujących naukowców.
  • European Industrial Doctorates (EID): przynajmniej 2 instytucje z 2 różnych krajów członkowskich i/lub stowarzyszonych z H2020 oraz 2 różnych sektorów oferujące studia doktoranckie, w ramach których doktorant musi spędzić przynajmniej 50% czasu w sektorze pozaakademickim (nacisk na udział przedsiębiorstw). Jedna z instytucji musi mieć prawo do przyznawania stopnia naukowego doktora.
  • European Joint Doctorates (EJD): przynajmniej 3 instytucje z 3 różnych krajów członkowskich i/lub stowarzyszonych z H2020, uprawnione do nadawania stopnia doktora oferujące wspólny programu studiów doktoranckich i przyznające wspólny/podwójny stopień doktora.

Zasady programu:

  • Okres realizacji projektu może wynosić do 48 miesięcy.
  • Początkujący naukowcy – ESRs Early Stage Researchers - będą zatrudniani na umowę o pracę przez instytucje na okres od 3 do 36 miesięcy.
  • Zgodnie z przyjętą definicją "Początkującym Naukowcem" jest osoba każdej narodowości, która w momencie rekrutacji nie posiada tytułu doktora oraz ma mniej niż cztery lata doświadczenia naukowego.
  • W momencie rekrutacji naukowiec nie może przebywać w kraju instytucji przyjmującej dłużej niż 12 miesięcy w okresie ostatnich 3 lat (reguła mobilności).
  • Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin naukowych, wysoko ceniona jest inter- i multidyscyplinarność oraz współpraca pomiędzy sektorem akademickim a szeroko pojętym sektorem pozaakademickim.

Warunki finansowe i koszty kwalifikowane:

Poziom dofinansowania projektu wynosi 100%.

Instytucja otrzymuje środki na pokrycie:

  • kosztów osobowych naukowca:
    • wynagrodzenie (living allowance): 3270 EURO x współczynnik korekcyjny (dla Polski wynosi 75,5%)/miesiąc
    • koszty relokacji (mobility allowance): 600 EURO/miesiąc
    • dodatek rodzinny (family allowance): 500 EURO/miesiąc
  • kosztów instytucji:
    • koszty szkoleń, badań: 1800 EURO/osobomiesiąc,
    • koszty zarządzania i koszty pośrednie: 1200 EURO/osobomiesiąc

Forma składania wniosków:

Wnioski składa się jedynie drogą elektroniczną, poprzez Participant PortalOsoby aplikujące w konkursie zobowiązane są wskazać w Participant Portal, opiekuna konkursu w CAWP jako osobę do kontaktu ze strony UJ.

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych prosimy o złożenie w CAWP:

  • do dnia 4 stycznia 2019 r.:
    • wydrukowanego i podpisanego Formularza zgłoszenia projektu badawczego oraz Formularza kwalifikowalności podatku VAT,
    • roboczej wersji wniosku (może być wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP),
  • do dnia 11 stycznia 2019 r. ostatecznej wersji wniosku podpisanej przez autora/kierownika projektu oraz kierownika jednostki UJ (Dziekana Wydziału lub stosownie do specyfiki jednostki).

Warunkiem złożenia wniosku jest akceptacja Kierownika jednostki UJ oraz Kwestora UJ na Formularzu zgłoszenia projektu badawczego.

W trosce o jakość składanych projektów, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych, zachęcamy Państwa do konsultowania wniosków i przekazywania dokumentów do CAWP we wcześniejszych niż wymienione terminach.

Terminy naboru wniosków:

15 stycznia 2019 r. godz. 17.00 czasu lokalnego

Więcej informacji:

Formularz zgłoszenia projektu badawczego: WINDOWS, MAC, LINUX

Formularz kwalifikowalności podatku VAT: WINDOWS, MAC, LINUX

Komunikat Rektora

Strona internetowa konkursu

Program Pracy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron