Lista wiadomości

nagrody

Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"

20.01.2020
Już po raz trzeci uhonorowano osoby mające wybitne osiągnięcia w badaniach nad internacjonalizacją, zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniu obcokrajowców i działaniach w zakresie dyplomacji akademickiej. W kategorii gwiazda dyplomacji publicznej zwyciężył prof. Adam Jelonek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
osiągnięcie

Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

17.01.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć Solar-Driven Chemistry. Wspólnie z badaczami z Finlandii i Niemiec zrealizuje projekt "Inżynieria granic międzyfazowych materiałów półprzewodników dla wysoko selektywnych transformacji chemicznych indukowanych światłem".
więcej o Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

Krakowski synchrotron uruchamia następną linię badawczą

17.01.2020
W Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS trwają prace przy uruchomieniu linii badawczej Phelix. - Obecnie trwa proces uruchamiania, czyli kalibracji wszystkich jej urządzeń, w tym optyki rentgenowskiej. Przebiega on pomyślnie. Dla jednej z trzech siatek dyfrakcyjnych osiągnięto już zaprojektowaną energetyczną zdolność rozdzielczą - mówi dr inż. Magdalena Szczepanik-Ciba, opiekun linii.
więcej o Krakowski synchrotron uruchamia następną linię badawczą

Termedia nagrodziła prof. Piotra Chłostę i Szpital Uniwersytecki

17.01.2020
Profesor Piotr Chłosta otrzymał statuetkę lidera roku 2019 w ochronie zdrowia - zdrowie publiczne w 19. edycji konkursu sukces roku w ochronie zdrowia 2019, którego organizatorem jest wydawnictwo Termedia. W kategorii lider roku 2019 w ochronie zdrowia - innowacyjny szpital nagrodzono Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Gala wręczenia nagród odbyła się 16 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Termedia nagrodziła prof. Piotra Chłostę i Szpital Uniwersytecki

Nowoczesny nóż CUSA już w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

17.01.2020
W czwartek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD) odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło przekazanie na ręce prof. Stanisława Kwiatkowskiego specjalistycznego noża do usuwania tkanki nowotworowej - Cavitron Ultrasonic Surgical Aspirator (CUSA). Zakup urządzenia ufundowali m.in. uczestnicy 8. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco.
więcej o Nowoczesny nóż CUSA już w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym