Lista wiadomości

Jak pandemia wpływa na zdrowie psychiczne i edukację dzieci?

26.01.2021
Grupą szczególnie wrażliwą na skutki choroby COVID-19 są dzieci i młodzież. Chociaż są oni mniej narażeni na ciężką fizyczną manifestację tej choroby wywołaną wirusem SARS-CoV-2, psychologiczne i edukacyjne skutki pandemii mogą być u nich bardzo poważne, a czasem będą trwać znacznie dłużej niż sama pandemia - napisali członkowie zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN.
więcej o Jak pandemia wpływa na zdrowie psychiczne i edukację dzieci?
Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
nagrody

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka

26.01.2021
Trzej badacze, łączący dorobek kilku dyscyplin w ramach pracy zespołowej prowadzonej w Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ - prof. Jarosław Flis (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej), prof. Wojciech Słomczyński (Instytut Matematyki) oraz dr Dariusz Stolicki (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych) zostali nagrodzeni za najlepszy artykuł opublikowany w 2020 r. w czasopiśmie "Public Choice".
więcej o Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
uroczystość

25.01.2021
- Obowiązkiem środowiska akademickiego jest przekazywanie kolejnym pokoleniom autentycznych świadectw o tragicznych wydarzeniach. Nasza misja ma znaczenie tym donioślejsze, że krąg bezpośrednich, naocznych świadków Zagłady kurczy się z roku na rok. Stajemy się w ten sposób strażnikami pamięci, którzy muszą ją pielęgnować dla przyszłych pokoleń – powiedział rektor UJ prof. Jacek Popiel w nagraniu, które otwiera sesję poświęconą pamięci ofiar i ocalałym z Holokaustu.
więcej o Uniwersytet Jagielloński upamiętnia rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
UJ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

25.01.2021
W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uniwersytet Jagielloński, który nie po raz pierwszy aktywnie wspiera tę szlachetną inicjatywę, w tym roku robi to w sposób wyjątkowy - udostępnił Pałac Śniadeckich w Ogrodzie Botanicznym UJ na krakowską siedzibę Sztabu WOŚP.
więcej o UJ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
MCB UJ: Ogólnopolskie badanie nad nową mutacją koronawirusa

25.01.2021
Agencja Badań Medycznych (ABM) oraz Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) uruchamia badanie monitorujące zmienność genetyczną wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Projekt powstał w odpowiedzi na zgłoszoną przez resort zdrowia potrzebę realizacji ogólnopolskiego badania geno-epidemiologicznego wariantów genetycznych SARS-CoV-2.
więcej o MCB UJ: Ogólnopolskie badanie nad nową mutacją koronawirusa