Uroczystości

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

19.03.2024
19 marca 1945 roku odbyła się pierwsza po wojnie inauguracja roku akademickiego w UJ, której dokonał ówczesny rektor prof. Tadeusz Lehr-Spławiński. W 79. rocznicę tego wydarzenia władze uczelni, przedstawiciele Samorządu Studentów, Towarzystwa Doktorantów, Stowarzyszenia Absolwentów UJ oraz członkowie Stowarzyszenia "Ne Cedat Academia" złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami w Collegium Novum i przy ul. Podwale 2.
więcej o Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej
Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz

02.02.2024
6 maja 1964 roku ekspozycję muzealną w Collegium Maius zwiedzili pierwsi goście oprowadzeni przez samego twórcę Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i pomysłodawcę jego aranżacji prof. Karola Estreichera młodszego. W związku ze zbliżającą się 60. rocznicą tego zdarzenia, w czwartek 1 lutego w murach najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce odbyła się inauguracja wydarzeń jubileuszowych.
więcej o Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz
Opłatek środowiska akademickiego Krakowa [ZDJĘCIA]

20.12.2023
20 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, którego integralnymi częściami są wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń, znalazło stałe miejsce w kalendarzu uroczystości najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Opłatek środowiska akademickiego Krakowa [ZDJĘCIA]
Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ

25.11.2023
W piątek 24 listopada o 18:00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się specjalny koncert z okazji jubileuszu chórów Uniwersytetu Jagiellońskiego, objęty patronatem honorowym rektora UJ prof. Jacka Popiela. Słuchacze mogli zapoznać się z szeregiem utworów z różnych epok i stylów muzycznych w wykonaniu trzech uniwersyteckich chórów.
więcej o Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ
Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
uroczystość

Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

14.11.2023
We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. Uroczystość pierwotnie miała odbyć się w październiku, ale z przyczyn niezależnych od Uniwersytetu Jagiellońskiego wydłużyły się procedury wyłaniania osób, którym miały zostać w tym roku przyznane medale i odznaczenia państwowe.
więcej o Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej