Rozpoczął się piąty sezon badawczy ekspedycji UJ na Cyprze

26.08.2015
W tegoroczny sezon prac wykopaliskowych w ramach Paphos Agora Project zaangażowanych zostanie rekordowa liczba ok. 70 osób. Obok licznej kadry specjalistycznej będą to studenci, doktoranci i wolontariusze. W badaniach wezmą również udział specjaliści z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu w Hamburgu.
więcej o Rozpoczął się piąty sezon badawczy ekspedycji UJ na Cyprze
Zmiana organizacji ruchu w kwartale uniwersyteckim

18.08.2015
W środę 19 sierpnia br. rozpocznie się remont ul. Wiślnej. W związku z tym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) wprowadza czasową organizację ruchu.
więcej o Zmiana organizacji ruchu w kwartale uniwersyteckim
Minister Lena Kolarska-Bobińska w Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Minister Lena Kolarska-Bobińska w Uniwersytecie Jagiellońskim

17.08.2015
Spotkanie z dziennikarzami oraz zwiedzanie kompleksu Paderevianum II i Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej - to główne punkty poniedziałkowej wizyty w Uniwersytecie Jagiellońskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Minister Lena Kolarska-Bobińska w Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
nagrody

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera

13.08.2015
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego i prof. Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymali Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy. Za najlepsze prace doktorskie w 2014 roku nagrodzono sześcioro kolejnych uniwersyteckich uczonych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
osiągnięcie

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
więcej o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ