Dr Piotr Szwedo odznaczony francuskim Orderem Palm Akademickich
nagrody i wyróżnienia

Dr Piotr Szwedo odznaczony francuskim Orderem Palm Akademickich

20.10.2015
Dr Piotr Szwedo, adiunkt w Zakładzie Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem francuskiego Orderu Kawalerskiego Palm Akademickich. Odznaczeniem tym wyróżnia się osoby, które swymi zasługami dla społeczności akademickiej i świata szkolnictwa przyczyniły się do intelektualnej, naukowej i artystycznej ekspansji Francji w świecie.
więcej o Dr Piotr Szwedo odznaczony francuskim Orderem Palm Akademickich
Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie
nagrody i wyróżnienia

Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie

13.10.2015
Rozprawa dotycząca rekonstrukcji teorii retorycznej Bartłomieja Keckermanna, gdańskiego humanisty z przełomu XVI i XVII wieku, autorstwa dr. Wojciecha Ryczka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Publikowane są w niej oryginalne i wcześniej niepublikowane prace z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie
Naukowcy z UJ odebrali Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

12.10.2015
Tegoroczne Nagrody Ministra wręczono 12 października podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
więcej o Naukowcy z UJ odebrali Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika
nagrody

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika

07.10.2015
Dr hab. Wiesław Babik z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody Narodowego Centrum Nauki (NCN). Biologa ewolucyjnego, który na co dzień pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku, nagrodzono w obszarze nauk o życiu. Kapituła przyznała mu wyróżnienie za badania nad ewolucją adaptatywną zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem zmienności genów MHC.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Wiesława Babika
Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"
nagrody

Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"

02.10.2015
Medale zostały przyznane profesorom Ottmarowi Schneckowi, Bernardowi Maciejewskiemu i Stephanowi Höferowi za ich wieloletnią, niezwykle owocną współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Przyjaciele UJ z Reutlingen uhonorowani medalem „Plus ratio quam vis"