Rektor UJ dziękuje uczestnikom akcji #UJdlaszpitala

Szanowni Państwo, proszę przyjąć moje najserdeczniejsze podziękowania za bezinteresowną pomoc okazaną poprzez włączenie się w akcję #UJdlaszpitala. Dziękuję wszystkim Pracownikom oraz Przyjaciołom Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziękuję za Państwa hojność, ofiarność i empatię.

Sukces tej akcji przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwa osobistemu zaangażowaniu i wsparciu Szpital Uniwersytecki w Krakowie zyskał sprzęt niezbędny do walki z wirusem SARS-CoV-2. Państwa pomoc pozwoliła na zakupienie, tak niezbędnych w tych nadzwyczajnych warunkach, środków ochrony osobistej dla pracowników Szpitala.

Ofiarność jaką Państwo okazaliście w istotny sposób wpłynie na bezpieczeństwo całego personelu medycznego oraz pozwoli na efektywniejszą walkę o ludzkie zdrowie i życie w czasie trwającej pandemii.

Pragnę znaleźć słowa wyrażające wdzięczność za udzielone wsparcie w sposób najpełniejszy. To niełatwe – zatem za to niezwykłe zaangażowanie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie mogę jedynie pięknie podziękować i życzyć sobie oraz Państwu, aby w pobliżu nas zawsze znajdowały się osoby dysponujące tak dużymi pokładami empatii.

Państwa postawa utwierdziła mnie w przekonaniu, że w sytuacji zagrożenia można zawsze liczyć na solidarną i bezinteresowną pomoc całej naszej Społeczności Akademickiej i naszych uniwersyteckich Przyjaciół.

Raz jeszcze, z całego serca, dziękuję.

Prof. dr hab. med. Wojciech Nowak
Rektor UJ