Nagrody

Dr <span lang="it">Vittorio Canale</span> laureatem Nagrody im. prof. Stanisława Binieckiego

Dr Vittorio Canale laureatem Nagrody im. prof. Stanisława Binieckiego

19.06.2024
Dr Vittorio Canale z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzymał Nagrodę Naukową im. prof. Stanisława Binieckiego. Badacza uhonorowano za wkład w dziedzinie syntezy związków aktywnych biologicznie w sposób przyjazny dla środowiska. Nagrodę wręczono podczas międzynarodowej konferencji Interdisciplinary Conference on Drug Sciences ACCORD 2024 zorganizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.
więcej o Dr Vittorio Canale laureatem Nagrody im. prof. Stanisława Binieckiego
Dwaj naukowcy UJ CM wyróżnieni w konkursie Supertalenty w Medycynie 2024

17.06.2024
Dr hab. Bartłomiej Matejko, prof. UJ i dr hab. Paweł T. Matusik, prof. UJ znaleźli się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych lekarzy i naukowców w konkursie organizowanym przez "Puls Medycyny". Jego ideą jest docenianie liderów młodego pokolenia, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.
więcej o Dwaj naukowcy UJ CM wyróżnieni w konkursie Supertalenty w Medycynie 2024
Dr hab. Anna Michalik Wykładowcą Roku Uniwersytetu Dzieci

11.06.2024
Uniwersytet Dzieci – najstarszy uniwersytet dziecięcy w Polsce, przyznał nagrody naukowcom, badaczom, wykładowcom i ludziom kultury za najlepsze seminaria, warsztaty lub wykłady realizowane w roku akademickim 2023/2024. Wśród laureatów, którzy otrzymali tytuł Wykładowcy Roku 2023/2024 Uniwersytetu Dzieci, znalazła się dr hab. Anna Michalik z Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr hab. Anna Michalik Wykładowcą Roku Uniwersytetu Dzieci
Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ

23.05.2024
Instytut Matematyczny PAN poinformował o rozstrzygnięciu konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego. Tegorocznym laureatem został dr Borys Kuca z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jury nagrodziło go za cykl prac poświęconych badaniu konfiguracji wielomianowych w kombinatoryce, teorii ergodycznej i geometrii fraktalnej, szczególnie doceniając wyniki dotyczące ciągłej wersji problemu Sárközy’ego.
więcej o Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ
Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

16.04.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za rok 2024. Jury uhonorowało go za fundamentalne wyniki z zakresu układów dynamicznych i teorii ergodycznej. Naukowiec jest pierwszym w historii laureatem tej nagrody zatrudnionym w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego