Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

Podczas odbywającej się 2 października inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie prof. Wojciechowi Nowakowi przyznano szczególne wyróżnienie. Rektor UJ otrzymał medal „Zasłużony dla PWSZ w Krośnie”, wręczany osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju krośnieńskiej uczelni oraz budowania jej marki w kraju i za granicą.

Przyznanie medalu prof. Wojciechowi Nowakowi jest potwierdzeniem trwałej i ścisłej więzi między Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelnią w Krośnie. Profesorowie i rektorzy krakowskiej wszechnicy wspierali od samego początku ideę powstania i działalność PWSZ, która przyjęła za swego patrona profesora Pigonia, związanego pochodzeniem z ziemią krośnieńską, a naukowo przez wiele lat z UJ. Prof. Wojciech Nowak w czasie sprawowania godności rektora najstarszej polskiej uczelni przyczynił się do wzmocnienia uczelni krośnieńskiej poprzez włączenie rektora PWSZ w skład Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, a także poprzez współorganizację przedsięwzięć naukowych, takich jak konferencje naukowe oraz projekty współpracy międzynarodowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że obie uczelnie łączy na co dzień wielowymiarowa współpraca w przestrzeni dydaktycznej.

- Przyjmując ten medal, myślę o kontynuacji pracy moich poprzedników, rektorów Uniwersytetu, profesorów Franciszka Ziejki i Karola Musioła. Ja starałem się na powierzonym mi odcinku kontynuować ich dzieło. Ale czyniłem to z przekonaniem, że uczelnia w Krośnie jest dobrą uczelnią i przyjmuję to odznaczenie w poczuciu, że jej istnienie ma sens - mówił prof. Nowak, odbierając odznaczenie z rąk rektora PWSZ prof. Grzegorza Przebindy.

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ