04.10.2019
- Na wniosek Rady Wydziału Lekarskiego, w uznaniu zasług położonych dla rozwoju Uczelni, nadaje się prof. dr. hab. Tomaszowi Grodzickiemu tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu” – czytamy w uchwale Senatu UMW. Ceremonia wręczenia wyróżnienia odbyła się 4 października podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 wrocławskiej uczelni.
więcej o Prof. Tomasz Grodzicki doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
nagrody i wyróżnienia mobilna

Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

02.10.2019
Podczas odbywającej się 2 października inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie prof. Wojciechowi Nowakowi przyznano szczególne wyróżnienie. Rektor UJ otrzymał medal „Zasłużony dla PWSZ w Krośnie”, wręczany osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju krośnieńskiej uczelni oraz budowania jej marki w kraju i za granicą.
więcej o Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ
nagrody

Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

23.09.2019
Kierownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku UJ prof. Wojciech Ligęza został wyróżniony Nagrodą Literacką Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą za rok 2018 za osiągnięcia w badaniach nad polską literaturą emigracyjną. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii.
więcej o Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia

20.09.2019
Odznaczenie, wręczone w tym toku po raz dziewiąty, przyznawane jest przez Muzeum Krakowa osobom, które w różny sposób wspierają placówkę w wypełnianiu jej misji. Stanowi podziękowanie za zaangażowanie i uznanie dla ich zasług za pomoc merytoryczną, naukową, finansową, czy kultywowanie i promowanie wielowiekowych tradycji i obyczajów.
więcej o Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia

Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym

18.09.2019
18 września, podczas uroczystości otwarcia XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym historykom, uczestnikom zjazdu.
więcej o Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym