Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prof. Katarzyna Szczerbińska nowym sekretarzem IAGG-ER

Prof. Katarzyna Szczerbińska nowym sekretarzem IAGG-ER

24 maja w szwedzkim Göteborgu podczas 9. konferencji Międzynarodowego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii – Regionu Europejskiego (International Association of Gerontology and Geriatrics – European Region) odbyły się wybory zarządu organizacji. Na stanowisko sekretarza została wybrana dr hab. med. Katarzyna Szczerbińska, prof. UJ.

Odbywająca się w dniach 23-25 maja konferencja była okazją do zaprezentowania wyników prac członków towarzystwa, w tym również pracowników Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej UJ CM.

Co cztery lata podczas konferencji zbiera się Rada Główna składająca się z przewodniczących wszystkich towarzystw tworzących IAGG-ER, by przeprowadzić wybory do Zarządu Głównego.

Skład nowego zarządu, którego kadencja potrwa do roku 2023, ogłoszono 24 maja. Nowym prezydentem IAGG-ER został prof. Mario Barbagallo (Włochy), funkcję skarbnika powierzono prof. Vladimirowi Khavinsonowi (Rosja), sekretarzem została dr hab. Katarzyna Szczerbińska, prof. UJ, kierownik Pracowni Badań nad Starzejącym się Społeczeństwem w Zakładzie Socjologii Medycyny, Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Międzynarodowe Towarzystwo Gerontologii i Geriatrii jest największym na świecie stowarzyszeniem zajmującym się promowaniem badań z zakresu gerontologii w celu poprawy jakości opieki nad osobami starszymi. Jego europejski oddział skupia stowarzyszenia geriatrów i gerontologów z 35 krajów Europy liczących w sumie  ok. 22 tys. członków.

Polecamy również
Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]
Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ
Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN
Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj