Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wiadomości

Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
Liczba wyświetleń: 2094
Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie.
Liczba wyświetleń: 1672
Podpisano porozumienie kończące protest w DS "Kamionka"

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studenci UJ z Koła Młodych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym "Inicjatywa Pracownicza" podpisali wspólne stanowisko, które zakończy okupację terenu DS "Kamionka". Treść została ustalona podczas spotkania Uczelnianej Rady Samorządu Studentów w dniu 27 maja 2024 r.
Liczba wyświetleń: 1540
Pierwsi w tym roku doktorzy habilitowani wypromowani

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki prawne, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o komunikacji społecznej i mediach oraz ekonomia i finanse, które odbyły się we wtorek 28 maja w auli Collegium Maius UJ. Ośmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Liczba wyświetleń: 1482
Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim

24 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli prezydent Republiki Cypryjskiej Nikos Christodoulides wraz z małżonką Philippą Karserą. W ramach wizyty głowa państwa spotkała się z władzami Uniwersytetu, a także wygłosiła wykład dla słuchaczy zgromadzonych w auli Collegium Novum.
Liczba wyświetleń: 1403
Młodzi goście odwiedzili Uniwersytet Jagielloński

W sobotę 25 maja w Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się Rektorski Dzień Dziecka – spotkanie, w trakcie którego najmłodsi mają okazję zapoznać się z historią najstarszej uczelni w Polsce, porozmawiać z jej rektorem, a także wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum UJ.
Liczba wyświetleń: 1376
Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

13 maja 2014 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego poprzedniej kadencji prof. Wojciech Nowak dokonał uroczystego otwarcia Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB) – międzynarodowego centrum badań biotechnologicznych funkcjonującego w ramach najstarszej polskiej uczelni. 24 maja 2024 r. Uniwersytet świętował 10 lat funkcjonowania tej jednostki. Obchody jubileuszu MCB połączone były z otwarciem jego rozbudowanej siedziby.
Liczba wyświetleń: 1268
Stanowisko Senatu UJ ws. "Kamionki"

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyło się 22 maja 2024 r. podjęte zostało stanowisko popierające władze uczelni. Treść poniżej.
Liczba wyświetleń: 1214
Oświadczenie Samorządu Studentów UJ w sprawie strajku okupacyjnego w DS "Kamionka"

Jako Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (SSUJ) pragniemy odnieść się do wydarzeń, którymi żyje cała społeczność studencka, a które mają miejsce w Domu Studenckim "Kamionka" będącym miejscem rozpoczętego przez Krakowskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej (KKMIP) strajku okupacyjnego. Poniższe oświadczenie kierujemy do każdej osoby studiującej, która jest zainteresowana bieżącą sytuacją.
Liczba wyświetleń: 1140
Stanowisko władz UJ wobec postulatów zgłoszonych przez Koło Młodych zrzeszonych w OZZ "Inicjatywa Pracownicza"

23 maja upublicznione zostało stanowisko władz Uniwersytetu Jagiellońskiego wobec postulatów zgłoszonych przez Koło Młodych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym "Inicjatywa Pracownicza". Ponadto informujemy, że władze UJ wystosowały zaproszenie do osób protestujących na spotkanie delegacji strony protestujących z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem, rektorem elektem prof. Piotrem Jedynakiem, kanclerzem Moniką Harpulą, mec. Moniką Laidler, które miało odbyć się 23 maja o godz. 14.00. Zaproszenie zostało odrzucone przez osoby protestujące.
Liczba wyświetleń: 1084