Relacje z wykładów i konferencji

Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ

Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ

13.10.2016
Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie (Comprehensive Economic and Trade Agreement - CETA) pomiędzy Unią Europejską a Kanadą ma zostać podpisane jeszcze w październiku. Przed wejściem w życie dokument musi zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski oraz rządy państw członkowskich UE. Umowa wzbudza wiele obaw. Ich rozwianiu lub też uwypukleniu zagrożeń miała służyć zorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński i portal Interia debata ekspercka, która odbyła się 13 października w Collegium Novum UJ.
więcej o Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ
Studenci I roku wysłuchali wykładu inauguracyjnego

Studenci I roku wysłuchali wykładu inauguracyjnego

06.10.2016
Wieczorem 6 października 2016 r. w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się wykład inauguracyjny dla studentów I roku.
więcej o Studenci I roku wysłuchali wykładu inauguracyjnego
O religii i duchowości z psychologicznej perspektywy

O religii i duchowości z psychologicznej perspektywy

28.06.2016
W dniach 20 – 22 czerwca 2016 miała miejsce międzynarodowa konferencja "III International Conference of the Polish Association for The Psychology of Religion and Spirituality. Psychology, Culture, Biology", zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości.
więcej o O religii i duchowości z psychologicznej perspektywy
Dni polskiej geografii w Paryżu

Dni polskiej geografii w Paryżu

15.06.2016
W dniach od 1 do 4 czerwca 2016 w Paryżu odbywał się międzynarodowy kongres "Assises franco-polonaises de Géographie". Towarzyszyły mu dwie wystawy, które będzie można oglądać do września br.
więcej o Dni polskiej geografii w Paryżu
Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości

Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości

08.06.2016
Jak najefektywniej rozwijać niezbędne we współczesnym świecie kompetencje międzykulturowe? Poprzez wymianę doświadczeń z ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata. W Instytucie Studiów Międzykulturowych UJ zorganizowano wyjazd mający na celu poszerzanie w praktyce wiedzy nabywanej wcześniej jedynie w salach wykładowych. Dzięki zaangażowaniu doktorantki Edyty Łubińskiej 11 studentek relacji międzykulturowych udało się do Włoch.
więcej o Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości