Uroczystości

Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22.06.2021
22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

18.06.2021
18 czerwca w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste wręczenie pani prof. dr hab. Renacie Madydzie-Legutko dedykowanego jej tomu renomowanego czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica".
więcej o Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko
UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

12.05.2021
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel. W trakcie uroczystości do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył wybitny uczony - prof. Piotr Sztompka.
więcej o UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ

44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ

07.05.2021
Dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Stanisław Sroka złożył dzisiaj kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym Stanisława Pyjasa (1953-1977), studenta polonistyki i filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ
Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2021
230 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. W pracach nad tworzeniem dokumentu kluczową rolę odegrał Hugo Kołłątaj – reformator Akademii Krakowskiej i późniejszy rektor uczelni. W rocznicę tego wiekopomnego wydarzenia kwiaty pod pomnikiem Kołłątaja złożyli, reprezentujący społeczność akademicką UJ – rektor UJ prof. Jacek Popiel i prorektor UJ prof. Dorota Malec.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja