Uroczystości

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

02.12.2019
2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
mobilna

60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”

23.11.2019
– Składam serdeczne gratulacje całemu zespołowi , w szczególności artystom tworzącym jego aktualny skład oraz wszystkim osobom, które przez ostatnie sześćdziesiąt lat pracowały na tę znakomitą markę. Równie serdecznie gratuluję kierownictwu, a także współpracownikom, sympatykom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni ostatnich sześciu dekad związali się z zespołem – powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas uroczystości Jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”. Wydarzenie odbyło się w Auditorium Maximum UJ.
więcej o 60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”
mobilna

Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

19.11.2019
19 listopada 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ odbyła się uroczystość przyznania doktoratu honoris causa zasłużonemu holenderskiemu biologowi prof. Nico van Straalenowi.
więcej o Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2019
Dzień 6 listopada, obchodzony od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]

29.10.2019
Pamiętam, jak wiele osób pytało mnie, czy ta inwestycja ma sens. Dziś w Uniwersytecie Jagiellońskim uruchamiamy szpital godny XXI wieku. To ogromny powód do dumy - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas otwarcia największego i najnowocześniejszego kompleksu medycznego w Polsce, a także jednego z najbardziej innowacyjnych w Europie. Za niespełna miesiąc trafią tu pierwsi pacjenci.
więcej o W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]