Dr Jan Łyczakowski w gronie nowo powołanych członków AMU PAN

21.06.2024
Adiunkt w Zakładzie Biotechnologii Roślin UJ dr Jan Łyczakowski został nowym członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (AMU PAN). Do tego gremium rekomendował go Wydział II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN. Tegoroczne wybory cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem - zgłoszono rekordową liczbę 116 kandydatów. Do obsadzenia było 17 miejsc. Oznacza to, że na jedno było prawie 7 chętnych.
więcej o Dr Jan Łyczakowski w gronie nowo powołanych członków AMU PAN
Ministerialne stypendia dla kilkunastu młodych badaczy UJ

21.06.2024
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Wieczorek przyznał stypendia 16 wybitnym, młodym naukowcom Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni przez 3 lata otrzymywali wsparcie finansowe w wysokości 5 390 zł miesięcznie. Najwięcej z nich prowadzi badania na wydziałach Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
więcej o Ministerialne stypendia dla kilkunastu młodych badaczy UJ
Studentki UJ zdobyły nagrody w Młodzieżowym Konkursie Dziennikarskim Radia ZET

21.06.2024
Jagoda Łuszczak została laureatką, a Emilia Putek zdobyła wyróżnienie w pierwszej edycji Młodzieżowego Konkursu Dziennikarskiego Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jego organizatorem byli studenci uczestniczący w projekcie edukacyjnym II Forum Dziennikarskie. Uroczysta Gala kończąca projekt odbyła się 19 czerwca w Warszawie.
więcej o Studentki UJ zdobyły nagrody w Młodzieżowym Konkursie Dziennikarskim Radia ZET
Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis

20.06.2024
W poniedziałek w auli Collegium Novum odbył się uroczysty jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Haliny Kurek, wybitnej językoznawczyni od początku kariery akademickiej związanej z Uniwersytetem Jagiellońskim. Podczas tej wyjątkowej okazji jubilatce wręczony został srebrny medal Plus ratio quam vis. Najważniejsze uniwersyteckie odznaczenie złożył na jej ręce rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis
UJ aktywnie uczestniczy w budowaniu wspólnej przyszłości europejskich uczelni

20.06.2024
W dniach od 19 do 21 czerwca 2024 na Uniwersytecie w Zurychu odbywa się Una Europa General Assembly - trzydniowe wydarzenie, w którym uczestniczy ponad 250 przedstawicieli z partnerskich Uniwersytetów Una Europa. Główny temat zgromadzenia to "One Earth, One Future" ("Jedna Ziemia, Jedna Przyszłość").
więcej o UJ aktywnie uczestniczy w budowaniu wspólnej przyszłości europejskich uczelni